İnsanlık olarak en belirleyici özelliklerimizden bir tanesi, genel olarak nerede duracağımızı bilmememiz. Bu nerede duracağını bilmeme durumu, insanlık tarihinde kötü olaylara yol açtığı kadar iyi olaylara da yol açsa da ne yazık ki kötü durumların oranı daha fazla. Öte yandan bu durum insanlığın her noktasına nüfuz etmiş durumda. Peki, beni insanlığın bu davranış bozukluğu ile yüzleştiren şey nedir? Tabii ki The Fast and Furious’ın yeni fragmanı!

2000’li yılların hemen başında, hepimiz Need for Speed oyunları oynayıp, arabalarımızın altına neon ışıklar çekmekten büyük bir keyif alırken çıkan The Fast and Furious filmi aklımızı başımızdan almıştı. O zamanlar görmediğimiz büyüklükte bir prodüksiyon ile birbirinden güzel yarış arabaları ile çevrelenmiş ilgi çekici bir hikâye izlediğimizde, deyim yerindeyse hepimizin dibi düşmüştü. Tabii o zaman, biz bununla yetinmeyip filmin devam filmlerinin çekilmesini istemiştik. Başımıza bunun geleceğini nereden bilebilirdik ki?

Başlangıçta hızlı arabalar ve sokak çeteleri olan bu yolculuk bizi; büyük soygunlara, uluslararası suçlara hatta devletler arasındaki hesaplaşmalara götürdü. Biz her defasında, “Daha fazla abartamazlar artık” dedik fakat Fast and the Furious ekibi her defasında bizi şaşırtmayı başardı. Son filmlerinden sonra “Uzay da bu evrene” dâhil diyen yapımcılara güldük fakat öyle gözüküyor ki söylediklerinde ciddilermiş…

The Fast and the Furious’un dokuzuncu filminde yine inanılmaz aksiyon sahneleri, uçan arabalar, dev mıknatıslar gibi birbirinden absürt öğeler ile resmen fizik bilimine küfür ediliyor. Fakat bunların yanında bir de Tokyo Drift filminde ölmesiyle hepimizin yüreğini dağlayan Han da geri geliyor. Han’ın nasıl geri döndüğünü, neden ölmediğini fragmanın anlatmamasını geçtim filmin anlatmasını bile beklemiyorum. Hani filmde Han gelip, “Abi o arabada ölen kişi ben değildim, benim dublörümdü” dese “Tamam abi, sen öyle diyorsan” deyip geçerim. Ben, The Fast and The Furious filminden mantıklı bir açıklama bekleme noktasını üç film önce bıraktım, bence siz de öyle yapın.

Siz nasıl buldunuz The Fast and Furious 9’un fragmanını sevgili Geekler? Sizce seri hala eğlendirebiliyor mu yoksa size de kabak tadı vermeye başladı mı? Yorumlara yazın da biraz uzayda arabalar nasıl drift atar teorileri konuşalım.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.