Deadline tarafından yapılan habere göre geçtiğimiz yılın en iyi dizilerinden biri olan ve Buz ve Ateşin Şarkısı markasına dair bizi yeniden heveslendiren House of the Dragon dizisinin ikinci sezonu, ilk sezonun aksine on bölüm değil sekiz bölüm olacak. Her ne kadar ilk başta bunun yeni Warner Bros. Discovery birleşmesinin bir sonucu olabileceği düşünülse de olay öyle değilmiş ve tamamen hikayesel sebeplerden bu karar alınmış. Dizinin üç veya dört sezon süreceği öngörülüyormuş ve baş yapımcılardan olan, aynı zamanda dizinin genelinden de sorumlu kişi Ryan Condal çekimlerinin başlamasına az bir süre kalan ikinci sezona odaklanmak yerine, kendini geri çekip hangi sezonda nelerin olacağını kapsayan bir plan hazırlamaya çalışıyormuş. Son olarak da üçüncü sezonun HBO tarafından çoktan onaylanmış olabileceği söyleniyor ve normalde ikinci sezonda olması planlanan bazı hikayesel gelişmeler ve büyük bir savaş da o sezona bırakılmış.

Houston of Dragon viserys
2024’ü kim bekleyecek şimdi?

House of the Dragon cidden güzeldi. Hatta bence ilk sezonu Game of Thrones’un ilk sezonundan daha iyiydi. Tek bir romanı sakız gibi uzatmayıp maksimum dört sezonda toparlayacak olmaları harika! Zaten ben dizilerin çok uzamasını seven bir insan değilim. Beş sezondan ötesi genelde iyi sonuçlanmıyor işin finaline ulaştığımızda; sayısız örneği vardır sizin de aklınıza gelen. Bir başka bahsetmek istediğim şey de artan bütçeler sebebiyle oluşan yükün biz seyircilere yansıması. Demek istediğim şey artık bu tür prestijli dizilerin her bir sezonu için iki sene bekliyor olmamız. Hatta iş öyle bir noktaya geldi ki, çok bütçe gerektirmeyenlerde bile bekliyoruz bu süreyi. Bir yandan sonunda çıkan iş iyi olduğunda tatmin ediyor ama diğer yandan da eğer o kadar beklemenin sonu hüsran olursa daha da sinir bozucu olabiliyor. Mesela The Mandalorian güzel gidiyor şimdilik ama önceki sezonlarda olan heyecanı verdi mi size şu ana kadar ki bölümlerle?

Siz beğenmiş miydiniz ilk sezonu? İkinci sezonu en az bir sene daha bekleyecek olmak canınızı sıkıyor mu? Romanı okumayı planlıyor musunuz yoksa benim gibi tembellik edip “Nasılsa izleriz.” mi diyorsunuz? Görüşlerinizi bizi çok bekletmeden aşağıda paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.