Birçoğumuzun çocukluğunun önemli bir kısmı dövüş oyunlarıyla geçmiştir sanırım. Mortal Kombat ile başlayan, Street Fighter ve Tekken ile zirveye ulaşan, son yıllarda Mortal Kombat ve Injustice ile yeniden popüler olan dövüş oyunları, arkadaşlarımızla beraber birçok eğlenceli vakit geçirmemize vesile olmuştur. Bu yüzden bu dövüş oyunlarından uyarlanan film, dizi ve animasyonlar, kalitesine bakmaksızın heyecanlanmamıza sebep olurlar. İşte yine o, heyecanlandığımız günlerden birindeyiz ve yeni Mortal Kombat filmi fragmanına hep birlikte bakıyoruz.

Mortal Kombat deyince sizin aklınıza hangi karakter geliyor bilmiyorum ama benim aklıma direkt olarak Sub-Zero ve Scorpion geliyor. Özellikle bu iki ezeli dost ebedi düşman karakter arasındaki çekişme beni oldum olası inanılmaz tatmin etmiştir. Bu yüzden bu fragmana Sub-Zero ile başlanmasından ve Sub-Zero’nun da direkt olarak kol kopararak başlamasından dolayı oldukça mutluyum. Bunlar, bir Mortal Kombat filminden tam olarak görmek istediğimiz hareketler.

Fragmanın bütünüyle alakalı ise hem sevdiğim hem de sevmediğim şeyler var ve bunlar garip şekilde aynı şeyler. Fragman bize bir Mortal Kombat filminden beklediğimiz her şeyi hem bariz bir şekilde veriyor hem de bazı şeyleri gözümün içine sokmuyor. Örneğin o meşhur Mortal Kombat melodisini fragmanda bariz bir şekilde kullanmayıp arka planda bırakmaları ilk fragman için çok güzel bir tercih. Öte yandan filmin şiddet tonu, bir Mortal Kombat filminden beklediğimiz seviyede. Ayrıca dövüş kurguları, özel efektler de oldukça güzel gözüküyor. Son olarak Hiroyuki Sanada‘nın yine inanılmaz bir performans sergilediğini söylememiz gerekiyor. Bunlar hep bizi mutlu eden şeyler.

Ama fragmanlarda bazı anlar da var ki bunlar çok kör göze parmak işte. “Kao wins”, “Get over here” gibi replikler her ne kadar duyunca yüzümüzde bir anlık bir tebessüme neden olsa da filmi, bir hayran yapımı gibi göstermiş. Hani dediğim gibi filmde bazı noktalar tam olması gerektiği gibi Mortal Kombat oyunlarını anımsatıyor, bazı noktalar da sırf Mortal Kombat oyunlarını anımsatsın koyulmuş ama çok fazla göze batmış. Onlar olmasa da olurmuş sanki…

Yani kimsenin bir Mortal Kombat filminden Oscar ya da BAFTA ödülü almasını falan beklemediğini farz ederek soruyorum, sizce nasıl olmuş Mortal Kombat filminin fragmanı? Siz de bizim gibi o tanıdık melodiyi mırıldanmaya başlayıp “Burnum nerde?” dediniz mi?

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Teoman Çıplak Cevap ver

    Bir Mortal Kombat filminden olabildiğince gore olmasını ve müthiş kareografilerin olmasını bekliyoruz. Ben senaryoyu pek önemsemiyorum açıkçası. Ama senaryo da güzel olursa güzel bir dövüş filmi izlemiş oluruz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.