Sex Education adı itibariyle ilk duyurulduğu zaman oldukça ses getirmişti. Sonrasında da başarılı sezonlarla devam etti. Uzun bir süredir haberlerini beklediğimiz yeni sezondan ilk fragman geldi. Dördüncü sezon çok da sürpriz olmayan biçimde final sezonu olacak.

Üçüncü sezonunun sonuyla bizleri yine buruk bir tebessümle bırakan dizimiz Sex Education için yeni sezondan anca bilgi kırıntıları almıştık. Çekimleri bir süre önce tamamlanan yapımdan Netflix’in Tudem etkinliğinde hiçbir şey paylaşılmaması biraz endişelendirmişti. Fakat çok da vakit geçmeden dizinin son sezonuna dair ilk fragman sonunda bizlerle buluştu. Bu sezon karakterlerimizi yepyeni bir koleje koyacak ve orada baş karakterimiz Otis Milburn hem rakip bir seks terapisti ile uğraşacak hem de Amerika’da prestijli bir üniversitede okuyan Maeve Wiley ile uzak mesafe ilişkisini sürdürmeye çabalayacak.

Sex Education bence en iyi Netflix işlerinden biri oldu şu ana kadar ve eğer son sezon da üçüncü sezonu aratmazsa gayet de mutlu bir şekilde anacağım yapımlar arasında yerini alacak. İlk başta insanda oluşturduğu önyargıyı anlayabiliyorum tabii ama yazılan karakterler, aralarındaki ilişkiler, gençlik dramasını cıvıklaşmadan ve baymadan muhteşem bir soundtrack ile de sunabilmesi onu özel kılıyor. Adam Groff karakteri dizi tarihinin en iyi yazılmış karakter gelişimlerinden birine sahip ayrıca, onu da belirtmek istedim. Son olarak da Otis&Maeve değil de Otis&Ruby çiftini görmek istediğimi söyleyerek dizinin geleceği tarih olan 21 Eylül’ü beklemeye koyuluyorum. Ülkemizde de bu tür mevzuların daha sağlıklı ortamlarda konuşulabilmesi dileğiyle.

Siz hiç izlediniz mi diziyi? Yeni sezondan beklentileriniz neler? Otis’in Ruby ve Maeve ikilisinden hangisini tercih etmesini istersiniz? Fikirleriniz çekinmeden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.