The Last of Us Part II Remastered uzun süredir ortalarda dolaşan söylentilerin ardından dün resmi olarak duyuruldu. Oyun için ön sipariş süreci 5 Aralık’ta başlayacak, çıkışı ise 19 Ocak 2024.

The Last of Us Part II Remastered içerisinde geliştirilmiş görseller, dualsense özellikleri, yeni fotoğraf modu seçenekleri, speedrun modu gibi remastered bir oyundan beklenebilecek şeyler bulunduracak. Ayrıca oyunun orijinal sürümünde oldukça ilgi çeken gitar çalma mini oyunu da ekstra seçenekler ve açılabilir yeni enstrümanlar ile dönecek. Oyunun yapımcılarının yorumlarını da içerecek paket aynı zamanda gerçek 4K çözünürlükte Fidelity modu, 2K’dan 4K’ya upscale edilen Performans modu ve destekleyen televizyonlar için sınırsız FPS seçeneği de barındıracak. Buraya kadar okuduklarınız sizde bir his uyandırmadıysa problem yok çünkü oyunun bu versiyonunda eklenecek en ilgi çekici iki şeyi fragman sonrasına sakladım.

The Last of Us Part II Remastered sizin de gördüğünüz gibi oyunun yapım sürecinde erken aşamalarda vazgeçilmiş bölümlerden üç tanesini “Lost Levels” adıyla barındıracak. Bu bölümler –bence oldukça saçma olsa da– tamamen son haline getirilmiş gibi değil de daha ziyade nasıl bir fikir üzerine oluşturuldular onu kendimiz deneyim edeceğiz. Ayrıca paketin bence en heyecan verici kısmı olan “No Return” modu ise roguelike elementleri barındıran ve haliyle her öldüğümüzde farklı senaryolar ile yeniden başlayacağımız bir mod. Burada hem aksiyon hem gizlilik seçenekleri, çeşit çeşit düşmanlar, boss savaşları ve dahası olacak. Kazandığımız puanlarla da yeni kıyafetlerin ve karakterlerin kilidini açabileceğiz. Bu karakterlerden bazıları daha önce seride hiç yönetme fırsatımız olmayanlardan olacak ve hepsi de kendilerine has yetenekler barındıracak! Oyuna PS4’te sahipseniz de remastered sürümü 10 dolar yükseltme ücreti vererek satın alabileceksiniz, aynı Uncharted: Legacy of Thieves Collection’da olduğu gibi.

Eğer The Last of Us Part II’nin bu versiyonu sadece en başta bahsettiğim teknik özellikleri barındıran bir remastered olsa cidden ben de sinir olacaktım. Fakat hem Lost Levels hem de daha da mutlu eden No Return modu yine de memnun etti bir nebze. Tabii bunda, hala daha bedava vermeleri gerekse de en azından oyuna sahip olanları cüzi bir miktarla bu sürüme çekmeleri gibi bir unsurun varlığı da yadsınamaz. Yine de sona geldiğimizde Naughty Dog cidden The Last of Us dışında bir şey konuşmuyor gibi bir durum oluştu ve internette de iyice dalga konusu haline geldiler. Factions’ın başına gelenler de malum zaten. En kısa sürece bizlere geleceğe dair planlarından bahsetmeleri gerekiyor çünkü oyuncular olarak bir zamanlar Playstation’ın gözbebeği olan bu firmadan yavaş yavaş umudu kesmeye başlıyoruz.

The Last of Us Part II Remastered ilginizi çekti mi? Yükseltme ücretini ödeyip alacak mısınız? No Return modunda hangi karakterle oynamak istersiniz? Kafanızdakileri bize herhangi bir ücret talep etmeden sunun.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.