2020 yılına erteleme haberleriyle girdiğimiz şu günlerde, ne yazık ki bir erteleme haberi de CD Projekt Red tarafından geldi. Yapılan resmi bir açıklamayla Cyberpunk 2077‘nin çıkış tarihi de ertelenmiş oldu.

Cyberpunk 2077’nin sarı-siyah temalı tasarımıyla paylaşılan bir görselde belirtildiği üzere, şu an oyun bitmiş ve oynanabilir bir durumda. Oyunun geçtiği açık dünya şehri olan Night City’nin, hikâyelerle, bol içerik ve ziyaret edecek bir sürü mekânla dolu olduğu ancak bütün bu evrenin büyüklüğü ve karmaşıklığı sebebiyle test, hata düzeltme ve cilalama için biraz daha süreye ihtiyaç duyulduğu belirtilmiş. Cyberpunk 2077’nin kendileri için bu jenerasyonun en önemli başarısı olmasını isteyen CD Projekt Red, bu erteleme sürecini oyunu mükemmel seviyeye ulaştırmaya harcayacaklarını açıklamış.

Oyunun, Nisan ayı döneminde çıkamayacağını ve 17 Eylül 2020‘ye ertelendiğini belirten pek sevgili firmamız, bu süreçte kendilerinden gelişmelerle ilgili haber beklememiz gerektiğini ve bizi Night City’de görmek için sabırsızlandıklarını dile getirerek açıklamayı noktalamış.

1

 

Her ne kadar bir oyunun hem de Cyberpunk 2077 gibi bir oyunun ertelenmesi üzücü bir gelişme olsa da, CD Projekt Red’e saygımız sonsuz. O yüzden onlar yapsın da, biraz geç yapsın diyorum. Zaten internet alemindeki bir çok yorum “üzüldük, ama saygı duyuyoruz” şeklinde. Umarım CD Projekt Red bizi mutlu edecek bir oyunla karşımıza çıkar. Çünkü Cyberpunk 2077, bütün dünyanın merakla beklediği bir oyun. Hem Witcher dışında büyük bir oyun yapmaları hem de yapılan işin çok farklı görünmesi oyuncuların kafalarında ortaya nasıl bir sonuç çıkacağıyla ilgili soru işaretleri bırakıyor. Bunlar kötü anlamda soru işaretlerinden çok, ortaya çıkacak ürünün gerçekten merak edilmesiyle ilgili. Şimdiye kadar gördüklerimiz bize güzel şeyler vadediyor. Özellikle yayınlanan 45 dakikalık oynanış videosu, bize oyun hakkında iyi şeyler düşündürmeye yetiyor. Ama tabii ki oyun çıkmadan kesin bir sonuç elde etmek mümkün değil.

Bakalım CD Projekt Red, ilk kez Witcher dışında bir oyun yaparak nasıl bir başarı elde edecek? Ortaya çıkan şey bizi tatmin edecek mi yoksa eksik bir RPG oyunu tadı mı alacağız? Benim düşüncem Cyberpunk 2077’nin başarılı bir oyun olacağı yönünde ve CD Projekt Red’e de güvenim tam. Sizin Cyberpunk 2077’den beklentileriniz neler? CD Projekt Red’e güveniyor musunuz yoksa Witcher dışında bir oyun yaptıkları için endişeli misiniz? Siz de düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın, görüşmek üzere!

Yazar

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.