Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gecede düzenlenen State of Play sunumunda Capcom sonunda uzun bir süredir söylentisi ortalıkta dolaşan Resident Evil 4 oyununun remakeini duyurdu. Sadece içinde bulunduğumuz konsol nesli için geliştirilen oyun, önümüzdeki yılın mart ayında bizlerle buluşacak, ayrıca PSVR2 için de ekstra içerik bulunduracak. Bir başka detay ise bu videonun daha uzun bir halinin yakında yayınlanacak olması, bu tam hali değil yani. Yine seriye dair bir başka haberi verilen şey ise bundan tam bir sene önce çıkışını gerçekleştirmiş olan Resident Evil 8’e PSVR2 desteği geleceğinin açıklanması oldu.

Gece gece bu haberi almak beni aşırı mutlu etti! Son birkaç yılda serinin hayranı olmuş bir insan olarak gelecek olan bütün oyunlarını oynamak istiyorum ve bunu yaparken de olabilecek en iyi hallerini deneyim etmek tabii ki tercih ettiğim şey olur. Yine de sırf oynarken karşılaştırma yapabilmek için orijinal halini bu yaz bitirmeyi planlıyorum. Bu arada cidden beklenildiği gibi RE8 şablonlarını kullanmışlar, ortamlar filan çok benziyor. Resident Evil 8 demişken, daha bitireli çok olmadı onu da ve PSVR2 ile tekrardan hikâyeyi yaşamak –özellikle bazı kısımlarını- oldukça gergin olabilir gibi duruyor. Ayrıca Capcom hazır bu işi tutuyorken şu 0-1-Code Veronica üçlüsüne de remake yapsan da ben de hepsini oynamış olsam. 5-6’yı mevcut haliyle oynayabilirim tabii de 0-1-CV’ye dönemem şu halleriyle.

Sunumdaki favoriniz ne oldu? Benimki belli herhalde. Survival-horror oyunlarını seviyor musunuz? Resident Evil serisi ile alakanız nedir? Lady Dimitrescu’yu sanal da olsa karşınızda görecek olmak farklı hisler oluşturuyor mu içinizde? Düşüncelerinizi bizimle kısıtlı kelime sayısı kullanarak paylaşın.

Yazar

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.