Dünya çapında çıkışı dört gözle beklenen oyunlardan biri hiç kuşkusuz Cyberpunk 2077 olsa gerek. CD Projekt Red’in biz oyuncularda oluşturduğu güven ve samimiyet sebebiyle, piyasada yeni bir firma olmaları ve topu topu üç dört oyun yapmış olmalarına rağmen; yeni çıkacak oyunları için böylesine büyük bir beklenti oluşması gerçekten takdir edilesi. Daha öncesinde bu oyun dünyasının en çok beklenen oyunu için bir erteleme haberi vermiştik ama artık ertelenmelere son!

Cyberpunk 2077 resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, oyun ‘gold’ sürüme ulaşmış durumda ve 19 Kasım tarihinde de çıkışını gerçekleştirecek. Nedir bu ‘gold’ sürüm diyecek olursanız kısaca özetleyelim. ‘Gold’ sürüm: bir oyunun çıkışı için gerekli geliştirmelerinin tamamlandığı, fiziksel kopyaların basılmaya hazır olduğu ve bir daha erteleme almadan planlanan tarih için çıkış yapacağı anlamına geliyor. Bu da Cyberpunk 2077 için önümüzde bizi bekleyen bir erteleme veya gecikmeye yol açabilecek herhangi bir unsur kalmadı demek oluyor! Eğer bundan sonra bir geliştirme veya hata düzenlemesi yapılacaksa, oyunun çıkışıyla birlikte yayınlanacak olan ilk gün yamasıyla giderilecek.

Cyberpunk 2077, şu an itibariyle Steam’de 249 TL fiyatıyla günümüzde artmakta olan oyun fiyatlarına kıyasla uygun denebilecek bir fiyat etiketine sahip. Bu sebeple almayı düşünüyorsanız, yarın olabilecek her türlü fiyat artışı için şimdiden kendinizi garanti altına almanız faydalı olabilir. Üstelik bizim için ayrı bir güzelliği de Türkçe altyazı ile gelecek olması. Cyberpunk 2077 gibi ucu bucağı olmayacak bir RPG oyununda Türkçe altyazı gerçekten bulunmaz nimet doğrusu. 19 Kasım tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC dahil tüm platformlar için çıkışını gerçekleştirecek ve çıkışıyla birlikte; yeni nesil konsollar yani PlayStation 5, Xbox Series S ve X için de geriye uyumluluk özelliğine sahip olacak. Yani bugün bir PlayStation 4 veya Xbox One sahibiyseniz ve bu oyunu satın aldıysanız, yeni nesil konsollar için bir kez daha Cyberpunk 2077 satın almanız gerekmeyecek. Ayrıca yeni nesil için geliştirilmiş “4K Remastered” gibi bir versiyonu da 2021 yılında gelecek. Heyecanla bekliyoruz seni Cyberpunk 2077, gel de oyun dünyasında nasıl bir rüzgar estireceksin görelim!

Yazar

tasarımcı, fotoğrafçı, oyuncu, teknolojisever, soundtrack delisi. her türlü online mecradan ulaşmak için: @mfurkanakyuz

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.