Hepimizin, toplum içerisinde bazı görevleri var. Fırıncılar mis gibi ekmek ile günü karşılar, tamirciler bozuk olan şeyleri onarır, bankacılar kredi verir… Biz geeklerse, bir gece önce yapılan etkinlikleri yazılarımızda özetleriz. Böylece toplumun diğer birimleri sabah katma değer üretmeye giderken, dünyadan geri kalmamış olurlar. En azından ben yazılarımı yazarken, böyle hayal edip yazmayı seviyorum. Daha fazla lafı uzatmıyor ve hemen dün gece başlayan Gamescon’dan dikkate değer haberleri sizinle paylaşmaya başlıyorum.

Saints Row Reboot Geliyor!

“Şahsına münhasır” terimi oyunlar söz konusu olduğunda sıklıkla kullanılır. Bu yüzden artık anlam erozyonuna uğradı desek yeridir. Fakat yine de söz konusu Saints Row olduğunda “şahsına münhasır” kelimelerinden başka ne söyleyebilirim bilemiyorum. Her ne kadar oyun dizaynı orijinal olmasa da kendine has mizahıyla Saints Row oyun severlerin kalbinde farklı bir yer tuttu. Bu yüzden zannediyorum ki son oyununun çıkmasının üzerinden on yıl geçen Saint Row serisine gelen reboot birçok insanı mutlu edecektir. Hem de öyle çok beklemeyeceğiz, Mart 2022’de bizimle buluşacak oyun.

Marvel’ın Süper Kahraman Strateji Oyunu: Marvel’s Midnight Suns Duyuruldu!

Az çok benim yazılarımı okuyan biriyseniz, süper kahraman işlerinin tümüne heyecanlanan biri olduğumu bilirsiniz. Fakat söz konusu süper kahraman oyunları olunca, ne yalan söyleyeyim uzaktan sopayla dürterek yaklaşıyorum. Aşırı temkinliyim hatta belki ön yargılıyım. Son yıllarda bu ön yargımı kıran Spider-Man gibi oyunlar olsa da yine de bir güvensizlik var bende. Mesela bakın; Marvel bir oyun geliyor diyor, strateji oyunu olacağını söylüyor hatta strateji oyunu deyince ilk akla gelen oyunlardan biri olan XCOM’un yapımcısının ellerinden çıkacağının altını çiziyor. Ama ben hâlâ bir temkinliyim. Oynanış videolarını görelim, ona göre heyecanlanırız.

Devolver’dan Digital’s Cult of the Lamb Geliyor!

Tüm oyun şirketleri şöyle bir yana dursun, benim için Devolver’ın yeri ayrı. Bir indie oyun sever olarak Devolver, her yıl çıkardığı yeni oyunlarla tatmin ediyor. Daha ben, bu yıl çıkarttıkları Death’s Door oyununu tam olarak sindirememişken şimdi bir de Cult of the Lamb geliyor. Aynı anda hem tatlı hem de ürkütücü olmayı başaran Cult of the Lamb, oynanış olarak da oldukça ilginç gözüküyor. Valla ben Devolver’dan ne çıksa yerim. Gönderin gelsin!

Sifu’nun, PC ve Konsollar İçin Yayın Tarihi Açıklandı!

Yaşlanma gibi oldukça ilginç bir mekaniği bizlerle buluşturan Sifu, duyurulduğu ilk günden itibaren oldukça beğenildi. Her ne kadar dövüş oyunları çok ilgimi çekmese de oyunun kendine has roguelite yorumuna karşı bir merak uyandı bende. 22 Şubat 2022′de PC ve Playstation konsollarına geleceği duyurulan oyunu bekliyor olacağız.

Bundan sonraki günlerde de Gamescom’dan ilgimizi çeken, önemli gördüğümüz haberleri paylaşmaya devam edeceğiz. Şimdilik hoşça kalın sevgili geekler ve yorumlarınızı bizden sakınmayın.

Yazar

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.