Efendim bilenler bilir, Forum İstanbul’da LEGOLAND Discovery Center (LDC) diye bir tema park var. LEGO’ya hayatı boyunca bir kere olsun dokunmuş herkesin ziyaret etmesi gereken bu mekanı daha önce şurada anlatmıştık. İşte şimdi LDC’den neden bahsediyoruz derseniz, bu Cuma günü LDC’de yetişkin gecesi var. Aklınıza farklı şeyler gelmesin, LDC’ye normalde yanında çocuk olmayan yetişkinler giremediği için belli aralıklarla çocukların gelemediği sadece yetişkinlere özel geceler organize ediyorlar. Bu Cuma’da ayın 13. günü yani 13. Cuma olması dolayısıyla korku temalı bir yetişkin gecesi organize ediliyor.

legolandyetiskin1

Peki ne var bu yetişkin gecesinde? Öncelikle pizza var. Sonra da LEGO Fabrikası Turu, LEGO 4D Sinema, Krallık Macerası Lazer Oyunu, dünyadan ve Türkiye’den önemli mimari eserlerin LEGO versiyonlarının yer aldığı MINILAND ve geri kalan tüm LDC atraksiyonları var. Yetişkin gecesinin, normal çocuklu ziyaretten farklılaştığı nokta ise her defasında farklı bir teması olması ve bu tema üzerinden ödüllü yarışmalar yapılması. Legoland Discovery Centre’nin Master Model Builder’ı Deniz Can Doğan’dan aldığımız bilgiye göre bu sefer ki yetişkin gecesinde 3 ayrı yarışma olacak ve bu yarışmaların ödülleri kendine geek diyen herkesin ağzının sularını akıtacak LEGO Batman Movie setleri.

batmanlego2

 

Ayrıca LEGO koleksiyonerleri için iki önemli konu daha var ki kaçırılmaz. Birincisi hem diğer ziyaretçiler hem de LDC personeli ile yapabileceğiniz LEGO minifigür değiş-tokuşu, ikincisi de LDC içerisinde yer alan LEGO mağazasında yetişkin gecesine katılanlara özel %20 indirim! Sizi bilemiyorum ama uslanmaz bir AFOL(Adult Fan of LEGO) olarak ben orada olacağım.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.