Geçen sene vaktimizin büyük bir kısmını alacak diye listelediğimiz tüm film ve dizileri unutun; 2019 senesi daha güçlü ve daha fazla sayıda olmak kaidesiyle bu sefer iliğimize kadar sömürecek bizi. Gerçekten, şaka falan değil. Çünkü her bir yapıma yetişebilmek, artık bir yarış gibi bir şey olacak zannımızca. Peki 2019’da geeklerin yüzü bu kadar çok sayıdaki proje ile gülecek mi? Umarız öyle olur sevgili geek alemi!

2018’de hazırladığımız listeden çok daha kalabalık bir listemiz var bu sene elimizde. O yüzden koltuklarınıza sıkı tutunun, tansiyonu falan düşen olursa kolonyaları hazırda bulundurun. Başlıyoruz!

Not: Her bir filmin Türkiye için gösterim tarihi netleşmediği için IMDB’den aldığımız bilgilerde ülke ve günlerde değişiklik olabilir.

 

Men In Black: International (14 Haziran)

men-in-black-international-official-trailer_sg1f

Çocukluğumda izlediğim filmlerden biri olarak Men In Black’in yeri bende ayrıdır. Will Smith’i sevdiğim ilk yapımlardan biri olduğu için de bir farklı severim. Şimdi ise başrollerde Thor‘umuz Chris Hemsworth ve Westworld‘ün Charlotte Hale’i Tessa Thompson var. Yeni nesil uzaylılarla mücadele eden ajan ikilimiz hakkında ne düşünürsünüz acaba?

 

Toy Story 4 (21 Haziran)

1ec3ca73-27e2-4339-832a-863525f2f238-toy-story

Açık ve net şekilde bu filme gideceklerin çok ama çok büyük bir çoğunluğunu yetişkinler oluşturacak. Zira 90’lı yıllardan bu yana Toy Story ile büyümüş ve bir ömür bu filmleri ile Pixar’ı öve öve bitirememiş bir nesil olarak nihayet hakkımız olan dördüncü filme de kavuşuyoruz. Hayır ağlamıyoruz, sadece gözümüze Andy’nin olmayışı kaçtı.

 

Spider Man: Far From Home (5 Temmuz)

indir (1)

Tom Holland’ın gönüllerimizin yeni Ağ Kafa’sı olduğu vakitten bu yana Spider-Man’in MCU’ya katılışıyla da bir ayrı seviniyorduk. Jake Gyllenhaal’un yeni kötümüz Mysterio’yu canlandıracağı Spider Man: Far From Home, Infinity War’da salya sümük ağlayan Peter Parker’a bir kez daha kocaman sarılma isteğimizi arttıracak gibi. Bay Stark, hiç iyi hissetmiyoruz. 

 

The Lion King (19 Temmuz)

2232133_810x458

NAAA SVENYAAAA! Bu film için kesinlikle ve kesinlikle hazır değiliz. Mufasa’nın ölümünü bir de kalite akan bir CGI ile izlemek istemiyoruz. İtirazımız var! Hayır! Lütfen bunu bize yapmayın derdik ama seslendirme kadrosu da ağzımızın suyunu akıtıyor yani, ulan insafsızlar…

 

Once Upon A Time In Hollywood (26 Temmuz)

'Once Upon a Time in Hollywood' presentation, Arrivals, CinemaCon, Las Vegas, USA - 23 Apr 2018

Tarantino deyince akan sular duruyor, değil mi? Bu sefer üç katı daha fazla duracak o sular; çünkü Brad Pitt, Leonardo Di Caprio ve Margot Robbie’nin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmimiz, bu senenin en iddialı işlerinden biri olacağa benziyor.

 

The New Mutants (2 Ağustos)

the-new-mutants-teaser-photo-acdc-1064280-1280x0

X-Men evreninin mutantlarını kurtarabilecek bir film umuduyla geliyor The New Mutants ama, hayırlısı. Korku/gerilim türünden hallice olacak olan yapım, umarız ki çok sevdiğimiz mutantlarımız için yenilikçi bir girişim olur da artık gömmekten çok öveceğimiz vakitlere geçebiliriz.

 

Dora the Explorer (16 Ağustos)

michael-bay-dora-the-explorer-kulture-hub-770x385

Kesinlikle dalga geçmiyoruz sizinle, inanın. Bol bol alevli patlamalarla ünlenen yönetmen Michael Bay’in bir Kaşif Dora filminin geliyor olmasına çok meraklanıyoruz sadece. Bu konuda siz de meraklanın istedik. Sahiden Dora’nın live-action filmi belki de bu senenin en tuhaf beklenti yaratan yapımlarından biri olacak gibi duruyor, hayırlısı valla.

 

It: Chapter Two (6 Eylül)

indir (2)

Palyaço korkusu olanların izlemesinin kati suretle önerilmediği bir film kendisi. Stephen King’in korkudan altımıza yapmamıza sebebiyet veren romanlarının en başarılı uyarlamalarından biri de IT, malum. Rebootu yapıldığı için zerre pişmanlık yaşatmayan tercihlerden biri aynı zamanda. Yalnız tekrar hatırlatalım, McDonalds palyaçosuna benzemez, Pennywise kabuslarınıza girmek için hazırda bekliyor.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.