Gönlümüzdeki yeri her zaman çiçeklerle çevrili olacak Cnbc-e‘nin ülkemiz kültürüne kazandırdığı kaliteli yabancı dizilerin bir sıralamasını yapsak… Eminim az sonra bahsedeceğimiz diziyi Top 10’a almayız. Almamalıyız da zaten. Mad Men‘lerin, Sopranos‘ların, Simpsons‘ların ve Six Feet Under‘ların yayınlandığı bir kanalda Mad About You‘dan coşarak söz etmek en iyi ihtimalle nostalji damarlarının kabarması, en kötü ihtimalle dedebeylik demek.

Gelin görün ki başrollerinde Paul Reiser ve Helen Hunt‘ın oynadığı Mad About You dönemin sevimli sitcomlarından biriydi gerçekten de, ülkemizde yayınlandığı zaman da izleyen pek sevmişti. Eğer siz de bu diziyi iyi anan insanlar grubuna dahilseniz; mutlu edebilecek bir haberle karşınızdayız. Entertainment Weekly‘nin haberine göre dizinin iki başrolü rollerini olası bir reboot projesinde canlandırmak üzere gerekli imzaları attılar. Bu prodüksiyonun başlamaya yakın olduğunu ve geriye kalan tek şeyin ev sahipliği yapacak bir kanal bulmak olduğunu işaret ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Hunt, kendisinin Reiser ile olan arkadaşlığının uzun süredir devam ettiğini; bu sebepten dolayı da tekrar o dünyaya girmek, Reiser ile tekrar paslaşmak fikrinin kendisine güzel geldiğini söyledi. Tek endişesini yaşları olarak gösteren Hunt, “Umarım insanlar [bizim yaşlandığımız gerçeğine] hazırlardır. Ben değilim!” dedi. Öte yandan Reiser’ın daha geçerli endişeleri var, çünkü dizi orijinal finalinde ileriye dönük bir zaman sıçraması yapmış ve karakterlerin başına nelerin geleceğini göstermişti. Reboot muhtemelen bunu çiğnemek zorunda kalacak.

Şimdi, Mad About You yetişkin ve kentsel bir evli çiftin sıradan hayatını çok sıcak bir mizah diliyle anlatan, gerçekten eğlenceli bir diziydi. İyi yazılmıştı, iyi çekilmişti, iyi ele alınıyordu… Ama bana soracak olursanız dizinin sitcom piyasasının çok daha kızışmış olduğu 90’larda yedi senelik bir ömür sürmesini sağlayan şey Reiser ve Hunt‘ın kimyasıydı. İkisinin de hâlâ arkadaşlıklarını sürdürüyor olmaları reboot’u izleyecek olanlar için iyi haber. Öte yandan, biri 54, ötekisi 62 yaşında şu an. O yüzden o kimyayı yine ekrana yansıtabilecekler mi, yansıtırlarsa ne şekilde karşımıza çıkacak tahmin etmek mümkün değil.

Her halükarda, bir göz atıp çıkılacak bir proje var gibi duruyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.