Hani bazı dizi jeneriklerinin harika müzikleri vardır, insan geçmeye kıyamaz, bildiniz değil mi? Hatta geçmeyi bırakın bir anda kendinizi o müziği mırıldanırken bulursunuz. HBO’nun iki büyük dizisi Game of Thrones ve Westworld mesela ya da HIMYM’ın o eğlenceyi başından veren jenerik müziği, bunlara örnek olarak verilebilir. Peki ya Adventure Time? Adventure Time’ın jeneriğini de duyar duymaz içinizden eşlik etmek gelmiyor mu? Valla şu sıralar benim içimden daha önce hiç gelmediği gibi geliyor çünkü Adventure Time, en yeni ve en özel bölümleriyle beraber HBO Max’a geliyor!

adventure-time-distant-lands2

Bildiğiniz gibi bu sıralar dizi ve film izleme platformu açma fikri, lokmacı açma fikriyle yarışıyor. Ceplerinde birazcık parası olan, üniversiteden mezun iki genç gibi bir araya gelen koca koca iş adamları “Aslında kendi dizi izleme platformumuzu kursak?” diyerek bize her gün yeni bir dizi izleme platformu duyuruyorlar. Biz de artık hangi birine abone olacağımızı, ne yapacağımızı şaşırmış bir biçimde onlara bakıyoruz.

Yine de böyle bir durumun kendine has güzellikleri yok değil. Bütün yayın platformları diğer rakipleriyle rekabet etmek için her gün yeni bir fikir ile ortaya çıkıyor. Kimi çok eski bir dizi ya da filmi yeniden çekeceğini duyuruyor, kimi dudak uçuklatan bütçelerle yeni diziler çıkartıyor; kimi ise bünyesindeki dizi ve film arşivini genişletmek için stüdyolar ile anlaşıyor… İzleyici olarak bizler ise bu kadar fazla içeriğin gelmesinden dolayı memnuniyetten dört köşe oluyoruz tabii.

HBO’nun gelecek yıl bahar aylarında bizlere sunacağı dizi izleme platformu HBO Max da şimdiden içeriklerini arttırmaya başladı. Bu ayın başlarında bütün Studio Ghibli filmlerinin kendi yayın platformlarında yayınlanacağını duyuran HBO, şimdi de hepimizin çok sevdiği Adventure Time çizgi filmini yeniden bizlerle buluşturacağını açıkladı. Dört adet, bir saat uzunluğundaki özel film ile beraber kahramanlarımız Finn, Jake, Marceline ve BMO yeniden bizlerle birlikte olacaklar!

Ya, bir yandan Finn, Jake ve BMO’yu, hatta özellikle BMO’yu yeniden göreceğim için çok mutluyum ama bir yandan da cüzdanım benimle ne yazık ki aynı fikirde değil. Artık bütün yayın platformlarının bir aylık deneme sürelerinin olmasını ve bu deneme süresinde bütün içerikleri bitirmek için gereken zamanım olmasını dilemekten başka çarem yok sanırım. Sizde durumlar nasıl? Studio Ghibli ve Adventure Time için HBO Max’a üye olur musunuz?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Togrul Abdullayev Reply

    belkdide olurum adventure time muthis bir çizgi filmdi, iyi olsa izlerim regular showada bi el atsalar, regular show benim icin en iyi fantezi, az bilim kurgu, komedi karması iceren en iyi eserdi Rick and Morty, Futurama izlememe rağmen.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.