Agent Carter ile ilgili hislerimi zaten baya uzun uzun paylaştım. Hemen hemen her bölümün incelemesinde söylediğim şeyler aynıydı: Bu dizi başrolü iyi olan, konusu iyi kurgulanmış, güzelce çekilmiş keyifli bir casusluk dizisi. Dönemini çok tatlış yansıtıyor ve kırk dakika boyunca izleyiciyi keyifli keyifli oyalıyor. Bunların hepsinin üstüne, kendisi bir de feminist bir başyapıt. Daha ne yani?

Agent-Carter

O yüzden, dizinin ikinci sezonunun geleceği öğrenince, özellikle de hiç beklemediğimizden Agent Carter severler olarak internette koskocaman bir sarılma yumağı oluşturduk resmen. Yalnız iyi haber, yanında ilginç  de bir detayı getirmişti. Agent Carter Marvel işlerinin çoğunun geçtiği New York’tan, kıtanın öteki tarafına taşınıyor ve Los Angeles’a gidiyordu. Bu biraz üzücü bir haberdi, zira Agent Carter’ın çok sağlam olan yan oyuncu kadrosu böylelikle ıskartaya çıkabilirdi.

Entertainment Weekly’nin haberi, biraz içimizi rahatlattı. Yapılan açıklamaya göre ilk sezonda Carter’a can ciğer kuzu sarması olan, Howard Stark’ın uşağı Edwin Jarvis’i oynayan James D’Arcy, ikinci sezonda da kadrodaki yerini alacak. Onunla beraber Carter’ın flörtü / dostu Daniel Sousa’yı canlandıran Enver Gjokaj’ın da yerinin garanti olduğu belirtildi. Açıkçası bu iki karakter de sempatikliğiyle diziye çok şey katan insanlardı, o yüzden biz kendi payımıza çok sevindik.

marvel-agent-carter-142140

Peki kadrodaki diğer oyuncular? EW’nın dediğine göre D’Arcy, Atwell ve Gjokaj’ın haricinde geçen sene kadroda olan Chad Michael Murray (Jack Thompson) ve Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli) ile de görüşmeler sürüyor. Bunların üzerine bir sürpriz daha var, o da Dottie Underwood rolüyle MCU’ya çok harika bir giriş yapan Bridget Regan’la da müzakere ediliyor olması. Yani anlayacağınız, Carter baya ekürisiyle taşınıyor Kaliforniya’ya. Bizce durum fevkalade!

 

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.