Neden bilmiyorum ama animasyon film yapımcılarının, nerede duracaklarını bilmemelerinden acayip sıkılıyorum. Bir animasyon filmi tutmaya görsün; hemen arka arkaya ikinci, üçüncü hatta dördüncü, beşinci filmleri çıkarmalarından bıktım usandım. Tamam, bazen bahsettiğim bu devam filmleri sayesinde çok güzel hikâyeler izleme fırsatı bulduk ama ben artık sevdiğim bir animasyon filmini, devam filmlerinin güzel olup olmayacağını düşünmeden izlemek istiyorum. Bu şikâyetleri neye borçluyuz diye soranlarınıza Hotel Transylvania: Transformania fragmanını takdim ediyorum.

Fragmanı izler izlemez ben, Hotel Transylvania’ya doyduğumu fark ettim. Bir insanın, Transilvanya’daki canavarlar otelini bulmasıyla başlayan eğlenceli macera önce bir aşk hikâyesine, sonra ebeveyn öyküsüne daha sonra tekrar aşk hikâyesine dönüşerek devam etti. Bu sırada yapılacak her espri yapıldı, tüm canavar klişeleri ile dalga geçildi, tüm şarkılar söylendi. Ya da en azından biz öyle düşündük. Anlaşılan o ki yapımcıların canavarlar üzerinden yapacakları şakalar bitmemiş.

Serinin dördüncü filmi Transformania ile birlikte kendisini Dracula’ya kabul ettirmeye çalışan Johnny, Van Helsing’in de yardımıyla kendisini canavar dönüştürürken bu sefer de ekibin kalanını insana dönüştürüyor. Böylece ilk üç filmde gördüğümüz kahramanlarımızın hiç görmediğimiz yüzleriyle karşılaşıyoruz. Gerçek anlamda, Görünmez Adam’ın yüzünü bile görüyoruz!

Ne bileyim dostlarım açıkçası bence artık animasyon yapımcılarının kendilerine bir dur demesi gerekiyor. Hotel Transylvania’yı izledik sevdik, ikinci filmi istedik, üçe eyvallah dedik ama nereye kadar devam ettireceksiniz yahu? Neden illa bir markayı mahvedene kadar arka arkaya film yapıyorsunuz? Bırakın güzel hatırlayalım animasyon filmlerini olmaz mı yani? Ama tabii bu dediğim her animasyon filminden binlerce dolar kazanan yapım şirketleri için söz konusu bile olamaz. İlla sonuna kadar sağacaklar. Biz de böyle şikâyet ettiğimiz ile kalacağız.

Siz ne diyorsunuz sevgili geekler bu işe? Siz de artık sevdiğiniz animasyon filmlerinin sonsuza kadar devam etmesinden bıktınız mı yoksa “Gelsin ya, ne güzel izliyoruz” mu diyorsunuz? İki şekilde de Hotel Transylvania: Transformania gelecek ve biz izleyeceğiz. Yorumlarda sohbet ederiz işte.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. kardiganbekyardigan Reply

    Her ne kadar son film ilk ikisine göre biraz daha durağan olsa da hepsini defalarca izlemişimdir, kesinlikle en sevdiğim animasyon. Fragmanı görünce yine aynı şekilde sevindim ben açıkçası, Andy Samberg’i duymak bile keyiflenmeye yetiyor o yüzden ben sanırım gelsin ya ne güzel izliyoruzculardanım 🙂

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.