The Amazing Spider-Man serisi ile görüşleriniz ne? Biz kendi payımıza serinin ortalama üstü olduğunu düşünüyoruz. İkinci filmin incelemesinde de yazmıştık, Andrew Garfield bizce çok iyi bir Peter Parker; ama Sony Spidey lisansından bir Avengers yaratmak için çok fazla bir uğraş veriyor, bu da serinin geleceği için pek iyi işaretler vermiyor. Her halükarda, Amazing Spider-Man 3 için heyecansız değiliz, lakin son gelişmelerden sonra filmin kaderi biraz daha muallağa girmiş olabilir.

Ortada öyle çok büyük bir kayıp yok, örneğin baş rol kadrosu ve filmin yönetmeni aynen yerli yerinde duruyorlar. Fakat Sony’nin inşa etmeye çalıştığı Spider-verse’in temel taşlarından biri artık projede yer almıyor. İlk iki filmin yazarlarından olan Roberto Orci IGN’e yaptığı röportajda bundan sonraki Spidey filmleriyle bir ilgisinin olmayacağını resmen duyurdu. Sadece The Amazing Spider-Man 3 ve 4’ü değil, aynı zamanda The Sinister Six ve Venom filmlerini de yazması beklenen Roberto Orci, muhtemelen yönetmenliğini yapacağı Star Trek 3’e odaklanmak için bu görevi terk etti.

Amazing-Spider-Man-2-Teaser-header

Bundan sonra filmleri Orci’nin daimi kankası Alex Kurtzman ile Jeff Pinker beraber yazacaklar. Venom’u ise Ed Solomon götürecek. The Sinister Six’i ise yakın zamanda Daredevil’ı bırakan Drew Goddard yapacak. Bu The Amazing Spider-Man serisi için çok, çok kötü bir haber değil; fakat yine de Roberto Orci’nin seri için önemi muhakkak büyük. Bakalım bundan sonra ne olacak. Dürüst olmak gerekirse Orci’den sonra kankası Kurtzman’ın da seriyi terk etmesi -şimdilik böyle bir şey hiç söz konusu olmamasına rağmen- bize çok şaşırtıcı gelmez. Bakalım neler olacak?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.