Geçen sene, Aralık ayı gelip çattığında Geekyapar ekibi olarak dizimizi kırıp, “Senenin en iyileri neydi?” diye sorduğumuzda, hakikaten bir cevap bulamazken bulmuştuk kendimizi. Onun için de gayet iyi, ama gayet de problemli olan Daredevil çıktı kolektif ağzımızdan. Ama bu sene sonunda tartışmalar ciddi uzayacağa benziyor. Zira daha senenin yarısına gelmedik, ama The Night Manager, 11.22.63, Vinyl gibi işler çıktı, The OA, The Crown, Luke Cage, Preacher gibi beklentimizin yüksek olduğu işler de yolda.

Ama bunların arasına bir de inanılmaz dokusuyla American Crime Story: The People v. O.J. Simpson duruyor. Başrollerinde Sarah Paulson, Courtney Vance, Cuba Gooding Jr, John Travolta ve David Schwimmer gibi isimlerin yer aldığı dizi, gerçekten de acayip büyülüyor bizi başladığından beri. Zaten şurada anlatmıştık, ama bir daha üstünden geçelim, dizi çok dahiyane bir şekilde pazarlamasını davanın baş aktörlerinden birinin Kim Kardashian‘ın babası Robert’ın olduğu gerçeği üzerinden yaptı. Tabloid medya diziyi öyle diline aldı, oradan duyup gelenler inanılmaz kaliteyi görüp kaldı.

Çünkü gerçekten, oyunculuklar çok üst düzey, detaya gösterilen özen muazzam (meselenin aslını şuradan okuyabilirsiniz), çekimler harika, senaryo mükteşem… Bir de bunun üzerine, şahane bir müzik zevki var dizinin. Yarın (en azından, ülkemizde yarın) dizi ilk sezonunun finalini yapacak. Ryan Murphy‘nin diğer dizisi American Horror Story gibi bu da bir antoloji dizisi olduğundan, bu OJ Simpson’ın hikayesi yarın son bulacak demek.

E onu uğurlamaya şarkılarla var mısınız o zaman? Dizinin hakikaten çok yerinde bir müzik zevki var çünkü. Bir yandan karakterlerininin o anda yaşadıklarını yansıtmaya, bir yandan da 90’lar ortası Los Angeles’ında, gerilen ırksal ilişkiler ile gölgelenen Amerikan kültürüne ışık tutmaya çalışıyor. Bunu da çoğunlukla başarıyor. Biz dizide hissettirdiklerinden yola çıkarak, American Crime Story’de şu dakikaya kadar çalmış 12 şarkıyı, şöyle Spotify’ladık sizin için. Buyurun!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.