Şu dünya üzerinde kaç insana bir geek hanedanında unutulmaz bir rol oynamak nasip olur? Artık sinemayı komple domine ettiğimizden, bu sayı çok fazla haliyle. Peki ya iki dev seri? O biraz daha zor. Yapan var elbette. Daha geçen Megan Fox Transformers’dan sonra Ninja Turtles’a geçti bildiğiniz gibi. Peki ya üç? Üç işte biraz daha zor. Bildiğim bir Hugo Weaving başardı bunu. V for Vendetta da unutulmaz bir filmdi, ama hanedan diyorsak, adam Yüzüklerin Efendisi, Matrix ve Captain America’da oynadı. Hiç az buz bir şey değil.

star-wars-the-force-awakens-andy-serkis

Ama dört? Eğer dört tane devasa, inanılmaz, akıl çıkartıcı geek devinde rol aldıysanız, işte o zaman adınız Andy Serkis’tir. İngiliz aktör, hareket yakalama bazlı performanslar konusunda o kadar markalaştı ki Yüzüklerin Efendisi’ndeki Gollum rolüyle, onun üzerine resmen bir sektör kurdu, kendi alanında bir çığıra yürüdü. Önce meşhur Maymunlar Cehennemi serisinde, kalbimizi çalan müthiş lider Caesar’ı oynadı. Bu sene karşımıza Avengers: Age of Ultron’da Ulysses Klau olarak çıktı, muhtemelen Black Panther’da bir daha da gözükecek. Sırada ne kaldı peki? Star Wars tabii ki.

Ünlü aktör, önümüzdeki Aralık ayında vizyona girecek olan Star Wars: The Force Awakens filminde bir rol alacaktı, biz de bunu bir süredir biliyorduk. Hatta ilk çıkan fragmanda duyduğumuz ve kimilerimizin Kambırbeybi zannettiği sesin de kendisine ait olduğu açıklanmıştı. Ama rolü neydi, kimi oynuyordu hiç kimse bilemiyordu. Bugüne kadar. Annie Leibovitz’in Star Wars set ziyaretiyle ilgili verdiği röportajdan, Serkis’in kimliğini öğrenmiş olduk. Supreme Leader Snoke.

Andy-Serkis-Star-Wars-Character

Serkis karakteri tamamen hareket yakalama tekniğiyle oynayacak, yani muhtemelen, yine büründüğü rol bir insan olmayacak. Chiss gibi makyajla çok rahatlıkla çözülecek bir ırk da olmayacaktır bu muhtemelen, o yüzden “yoksa Thrawn vari bir karakter mi?” sorusunun cevabı da kısmen hayır. Ama isminde Supreme Leader geçiyor, yani ırksal ve isimsel olarak olmasa da, işlevsel olarak Thrawn’ı andıran bir karakter olabilri Snoke. Palpatine sonrası İmpatorluk güçleri lideri mesela. Öyle durmuyor mu? Bize öyle geliyor. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. Turgay özcan Reply

    Megan fox yerine Ray Park’ı yazsaydınız ne olurdu.

  2. WillTravers Reply

    gerçekten adamın şu an ismi bile çok önemli bir marka.
    ayrıca natalie portman da önemli geek işlerinde yer alan bir oyuncu.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.