Türkiye saatiyle sabaha karşı olmak üzere dün, Disney büyük bir etkinlik düzenledi. D23 Expo adı altında yapılan bu etkinlik, Disney için tek başına bir comic-con görevi görüyor da denebilir bir bakıma. Özellikle de gelecek yapımlara dair aldığımız birbirinden şahane haberlerle de biz burada kendimizden geçtik bir bakıma. Özellikle seveni için çok çiçek, çok müthiş gelişmelerimiz var; o sebepten ötürü kulak kesilin eey animasyon geekleri!

The_Incredibles_Still

13 sene önce sinemalarda bizi coşturan, yalnız ama gururlu bir süper kahraman animasyon filmi vardı, hatırladınız mı? Elbette ki Incredibles‘dan bahsediyorum, başka ne olabilirdi ki? Disney on seneyi aşan bir süre sonrasında ancak verdiği devam filmi haberiyle, bu kahraman ailenin hayranlarını bir güzel coşturmuştu hatırlarsanız. Çok değil, geçtiğimiz bir sene içerisinde de Toy Story gibi yapımları erteleyip, Incredibles’ın ikincisini öne çekmişlerdi hatta. Bayağı şahane güncellemelerle hayranları sağdan soldan bayıltan Disney, sonunda D23 Expo ile ikinci filmin de olayını patlattı: The Incredibles 2, birinci filmin bittiği saniyeden itibaren yaşananları anlatacak!

Biz animasyon geekleri için 2018 itibari ile 14 sene geçmiş olacak olsa da, İnanılmaz Aile aslında hiçbir yere gitmemiş olacak. John Lasseter, bizzat IGN ile olan röportajında ise aynen şunları demiş:

“Bildiğiniz üzere ilk filmin sonunda Underminer ortaya çıkıyor ve ailemizin süper kahramanlar gibi giyindiğini görüyorsunuz. Ki bu da filmimizin başladığı yer olacak.”

Yani gerçekten de kelimenin tam anlamıyla, ilk filmin bittiği andan başlayacak Incredibles 2. Şahane, gerçekten şahane! Bunun neden güzel bir fikir olduğuna gelirsek de, Playstation 2’ye çıkmış Incredibles: Rise of the Underminer oyununu öne sürmek istiyorum tam bu noktada. Zira oyuna başladığınız yer, ilk filmin sonlandığı sahneyle açılıyordu ve siz de ilk görev olarak Underminer’ı alt etmeye çalışıyordunuz.

Ratzenberger_Underminer_Incredibles

Oyunun belli başlı ve kişisel anılarıma hücum etmiş kısımları haricinde çok bir şeyini hatırlamasam da, eğlendiğim gerçeği çok net aklıma yer etmiş. Eğer gerçekten de Incredibles: Rise of the Underminer oyunu gibi bir açılış yapacaklarsa -ki bunu hayal etmesi hiç ama hiç zor olmadığı için söylüyorum- bence yerinde bir karar olur Pixar için.

Fakat gel gelelim, yapıma dair gelen ikinci bir haber ise, filmin tüm konusunun Elastigirl’de odaklanacağı hususunda. Yani kahraman annemiz, Incredibles 2 bünyesinde en çok şey göreceğimiz karakter olacak. Bu da, az önce bahsettiğim oyun ile ilgili oluşabilecek muhtemel benzerliklere karşı tüm endişelerimizi sıfırlamamızda en büyük etken şu an.

Peki siz ne dersiniz tüm bunlara? “Incredibles’ı o kadar çok özledim ki, üzerime kürekle atın” diye heyecanla bekleyen güruhtansanız, şu bir sene bir hayli zor geçecek gibi zira. Yorumlarınızı bekliyoruz bak!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.