Bu sıralar Marvel Jessica Jones’la, Civil War’la ortalığı yaka dursun, ben size DC’den gelen ve aynı etkiyi yaratmasa da önemli olduğunu düşündüğüm haberleri paylaşmaya devam edeyim. Bu haberimiz 2018’de gösterime girecek olan ve karmaşık duygular içinde olduğum Aquaman’den geliyor. Karmaşık duyguları yine açıklayayım, havada kalmasın. Casting konusunda DC’yi yerme sebeplerimizden biri Aquaman. Çizgi romanlarda sarı saçlarıyla tanınan, sörfçü çocuklar gibi görünen Aquaman’i oynamak için kendisini çok sevsem de bu role uygun olmadığını düşündüğüm Jason Momoa’yu seçtikleri için hala kızgınım. Ama bir yandan da böylesi ilginç bir karaktere solo film çektikleri için de takdir ediyorum.

Neyse efendim, haberimiz senaryosunun hala yazım aşamasında olduğu söylenen Aquaman filminin kötü adamıyla ilgili. JoBlo’nun haberine göre filmde kötü adam olarak Orm nam-ı değer Ocean Master’ı görecekmişiz. Dedikodu olsa da çok uçuk bir söylenti değil, zira Orm New 52 ile birlikte Aquaman’in ana kötüsü olarak kullanılması dışında, temelini bu çizgi romanlardan alan Throne of Atlantis animasyonunda da yine kendisini baş kötü olarak görmüştük. Yani eğer yeni DCEU kendisini çizgi romanlara yakın bir pozisyonda konumlandırmayı düşünürse –Marvel’ın Ultimate evrenini temel alması gibi– en mantıklı tercih bu kötü adamın kullanılması kanımca.

2886224-ocean_master

Bilmeyenler için fazla spoiler’a girmeden anlatayım, Orm Aquaman’in aynı anne, farklı babadan olan kardeşi. Babası Atlantis’in kralı, haliyle babası ölünce tahtın gerçek varisi olarak kendisini görüyor fakat babasının vefatından sonra tahtta oturan annesi Orm’un yüzey insanlarına olan nefretinden ötürü Aquaman’i tahta daha uygun görüyor. İşte öyle olunca ikilimiz bir yerden sonra birbirlerine giriyorlar falan. Açıkçası origin hikayesi falan anlatılacaksa ideal bir kötü adam kendisi. Yalnız yine saymadan edemeyeceğim, origin öyküsü için Jason Momoa biraz yaşlı durmuyor mu yahu?

Bu arada aynı haberde Aquaman’in yavuklusu Mera rolü içinde beyaz olmayan bir kadın oyuncu arandığı haberi de yer almış. Neyse bekleyip görelim. Siz ne düşüyorsunuz geekler Aquaman’in yeni kötüsü hakkında?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.