İtiraf edelim, Arrow beklentinin ötesinde güzel bir dizi oldu. Sürüyle DC karakterini çıkarmanın yanı sıra, diğer DC dizilerine (Gotham, Flash) ve Marvel dizilerine de öncülük yapmış oldu.

Tabi, DC`nin evren sıfırlamasından sonraki serilerinin adı New 52 olduğu ve dizide, bu serilerdeki karaktere benzeyen bir tipleme kullanıldığı için pek çok yerde 52 sayısına referans veriliyor. İşte bulduklarımdan bazıları ;

  • Dollmaker`ı (Barton Mathis) kovaladıkları bölümde, suçlunun kaldığı odanın numarası 52.
  • Dedektif Lance`ın polis telsiz kodu Delta-Charlie 52.
  • İkinci sezonun final bölümünde, Starling City`i vurmaya giden hava taşıtının şehre varış süresi 52 dakika.
  • Televizyonda birden çok kez, haberleri izledikleri kanalın adı Channel 52.

Bunların dışında gözden kaçan başka 52 rakamları da muhtemelen vardır, bir kaç yerde daha duyduğumu hatırlıyorum ama geriye dönüp tek tek araştırmak için bütün serileri en baştan izlemek gerekiyordu.

Ayrıca dizide birden çok yerde ismi çıkmayan karakterlere göndermeler var. Adadaki geminin adının Amazo olması, Dollmaker`lı bölümde kimya fabrikası aracında Metamorpo Chemicals olması gibi. Hepsinin de ötesinde, seri boyunca çok ciddi bir şekilde DC referansları ve karakterleri kullanıldı. İçindeki easter-eggleri saymakla bitmez. Şu an için Flash ve Gotham`da da benzerlerini göreceğimizi umarak beklemekten başka yapacak bir şey yok.

Author

Bık bık bık bık, bık bık : Bık - bık bık bık? Bık - bık bık... Bık - BIK!!! Bık - Bık, bık, bık, bık bık...

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.