Çizgi romanları günce olarak takipe diyorsanız, illa ki etrafınızdaki eşin dostun hunharca övdüğü, internetlerde eleştirmenlerin üzerine çiçek fırlattığı, Eisner’dan üç çizgi roman dükkanı sahibinin bir araya gelip verdikleri küçük kasaba ödüllerine kadar her şeyde en az bir aday gösterilen bazı işleri kafanızın bir kenarına not edersiniz, “ileride okunacak” diye. Eğer vakit ayırırsanız, bir göz atarsınız illa ki. Ama ayırmadıysanız, genelde Hollywood üzerine kapaklanır ve sizin o eseri okumanız için bir son kullanma tarihi verir.

The_Wicked_and_The_Divine_Promotional_Picture_from_January_2014

The Wicked + The Divine tam olarak böyle bir eser benim için. Image Comics’in bastığı seri; Phonogram, Uncanny X-Men ve Iron Man yazarı Kieron Gillen ile, yine Phonogram’den çıkma, Gillen’ın ebedi dostu çizer Jamie McKelvie’nin yarattığı bir şey. Hikayesi 90 senede bir toplumun hayran olduğu birer genç ikon olarak reenkarne olan 12 farklı mitoloji ve kültürden ilahı konu alıyor. Kadro dünyanın en acayip kadrosu, Lucifer var, Baphomet var, Minerva var, Amaterasu var, Woden var, Dionysus var…

Mitolojiyi çok seven bir insan olarak bunu okumam şarttı. Kieron Gillen ve Jamie McKelvie’nin canım ciğerim gibi sevdiğim Matt Fraction ile kanka olmaları da ek değerdi. E üzerinde bir de Image Comics damgası vardı elbette. Ama şimdi, okunma gereksinimi seviyesi, bir anda ondan on beş bine çıkıverdi. Zira The Wicked + The Divine resmen dizi oluyor. Deadline’ın haberine göre Universal Television, dizinin haklarını resmi olarak satın almış vaziyette. Dizinin yapımcılığını Matt Fraction ve Kelly Sue DeConnick’in kurduğu şirket üstlenecek.

The-Wicked-+-The-Divine-04-01

Bu şirket bildiğiniz gibi Sex Criminals’ın da dizi olması için yapımcılık yapacaktı. Anladığımız kadarıyla Fraction DeConnick çifti, genel olarak Universal Television’ı çizgi roman dünyasının süper kahraman olmayan tarafına yönlendirecek, iyi de edecek. Peki bu The Wicked + The Divine dizisi ne zaman gelecek? İşte orası meçhul. Universal sadece dizi haklarını satın almış vaziyette. Proje illa ki biraz gidip gelir, kişiler arasında dönüp durur, biraz sürüncemede kalır… Ama en nihayetinde güneşi de görecek elbette. O dakikaya kadar da bize farz oldu, The Wicked + The Divine okunacak!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.