Şubat ayında oyun dünyası oldukça ilginç bir haber almıştı. 19 yaşındaki League of Legends oyuncusu Justin Carter, terörist saldırı planlamak ve toplum huzurunu bozmayı planlamak şüphesiyle gözaltına alınmış, hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Rage Quit -> Rage Jail

Elbette siz okurların hemen anlayacağı bir durum söz konusu. Kötü geçen bir oyun sonrası takım arkadaşının Justin’e “Aptalsın olm sen, kafan çalışmıyor” demesi üzerine gaza gelen atarlı ergen, “Evet kafam çalışmıyor abi, çocuk parkına gidip çocukları vurayım da kanlarının akmasını izleyeyim” diye Facebook‘una yazmış. Elbette ‘murica standartları anında devreye girmiş, panik bir teyze ekran görüntüsünü federallere iletmiş, lanet olası federaller de hemen lanet olası evini basıp bu lanet olası küçük ergeni içeriye almışlar.

Justin-Carter-feature

Burada genç e-sporcu olma hayalleriyle yaşayan okurlarımıza “Dikkat!” diyoruz. Mahkeme kefalet olarak 500.000$ belirlemiş, ailesinin böyle bir şeyi ödemeye durumu olmadığı için Justin dört ay hapiste kaldı. (editör: zaten babası olsam ben ödemem o kefaleti, aklı başına gelsin)

Sonradan anonim bir kaynak aileye 500.000$ göndermiş, çocuk bu sayede tutuksuz yargılanıyor. Peki dava?

Duruşmaya Devam!

Avukatlar “Yahu yazıktır, ergen gaza gelmiş, bu suç olmaz, dava düşsün” diyerek mahkemeye dilekçe vermişler, ancak bugün okuduğumuz kadarıyla hakim durumu reddetmiş. Yani Justin ‘Terörle mücadele’ başlığı altında yargılanmaya devam edecek.

Şaka bir yana, atarlı ergen Justin’in oyun sonrası gazı ile elektrikli sandalyeye oturtulan ilk e-spor oyuncusu olmamasını umuyoruz!

prison_prison

 

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.