Normalde bu yazı Deadpool resmen Avengers’da yazısı olacaktı. Zaten sevdiğim bir karakterin sevdiğim bir seriye katılmasını elbetteki sizlerle paylaşacaktım. Ama ne olduysa haberin devamını okuyunca oldu. Marvel’in Fox ile olan gerginliği her yerde yazılıp çiziliyor, hatta FF reboot oyuncularını öldürmek gibi düzeysiz hareketler de yapıyorlar. Ama bu sefer Fox’a ve elindeki X-Men’e yaptıklarını oldukça yaratıcı buldum. Bu işe böyle bakan olmamış haliyle kendimi akıllı falan zannettim, bakalım siz ne düşüneceksiniz.

image_13-720x960

Ne demiştim Deadpool yeni Marvel evreninde, Steve Rogers’ın kurduğu Uncanny Avengers‘a katılıyor. Nasıl mı? Kendisinin artık yaşlı başlı olmuş Steve Rogers tarafından bir göreve gönderilmesiyle. Görev ne? Terrigen Sis bulutundan bir örnek alması. Neden böyle bir göreve ihtiyaç duyuluyor. Çünkü Avengers üyesi Rogue bu sis yüzünden ölüm döşeğinde. Anladınız mı olayı?

Durun biraz daha açayım, Marvel şu sıralar deli gibi Inhumans’a yatırım yapıyor, Agents of SHIELD’da bu yatırıma başladılar zaten, ileride gelecek bir de filmleri var. Hatta denen o ki, Marvel hakları Fox’ta olan X-Men’in yerine bundan sonra Inhumans’ı koyacak. Şimdi oturdu mu hikayedeki incelik? Düşünsenize Inhuman’ları yaratan, çoğaltan Terrigen Sis’i Mutantları öldürüyor. Eğer bu ironik bir hareketse, işte Marvel’dan beklediğimiz hareketler bunlar, gidip çizgi romanda Fox’un oyuncularını öldürmesi değil.

Ne diyorsunuz? Kasıtlı yapılmış bir hareket mi, yoksa ben bugün fazla kahve mi içtim?

image12-720x960

Ha bu arada evet, şoke edici ama Deadpool resmen bir Avenger artık. Avengers #0, yeni Marvel evrenindeki süper ekipleri, o ekiplere yeni katılacak karakterleri, hikayeler arası boşlukları falan doldurmak misyonunu yüklenen kısa hikayelerden oluşuyor. Deadpool’un Avngers’a maceraları da Uncanny Avengers serisiyle başlayacak. Kendisi kartı aldıktan sonra söyledikleri de karakterimize yakışıyor açıkçası: “Ve bu olay hayatımı tümüyle değiştirdi……Kahretsin!”

Peki bu habere ne diyorsunuz? Kırmızılı deli kahramanımızdan iyi bir Avenger olur mu?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.