Avengers: Age of Ultron ilk çıktığında yazdığımız yazıda belirttiğimiz düşüncelerle, bugün sahip olduklarımız arasında çok fazla bir fark yok aslında. Filmin biraz daha süreye ihtiyacı olduğunu, montaj odasının zemininde fazla içerik bıraktığını düşünüyoruz. Bu yüzden de, film çıktıktan kısa bir süre sonra etrafı “Extended Edition” dedikoduları sarınca, heyecanlanmış, Blu-Ray’in çıkış tarihini beklemeye başlamıştık. O çıkış tarihi, yeni bir fragmanla birlikte en sonunda geldi; ama umduğumuz iyi haberi getirmedi.

Avengers Age of Ultron Blu-Ray

Joss Whedon zaten Comic-Con’da yaptığı açıklamada filmlerine “Director’s Cut” çekmeyi sevmediğini açıklamış, vizyona ne sürüyorsa onda ısrarcı olma yönünde bir prensibi olduğunu belirtmişti. Bu yüzden filmin Blu-Ray versiyonu, Yüzüklerin Efendisi tarzı bir Extended Edition’a sahip olmayacak. Ama bu yine de içeriğinin dolu dolu olmadığı anlamına gelmiyor.

Öncelikle filmden kesilen sahneleri, montajla birleştirmeseler dahi Blu-Ray’e dahil etmişler. Fragmanda bunların ne olduğuna yönelik bazı ipuçları da bulunuyor. Bunlar zaten merakla beklediğimiz içerikler arasında zirve noktasındalar, bu yüzden de Blu-Ray’i edinmek için bir sebep olacaklar. Onun haricinde de Marvel içeriyi tonla şirin şeyle doldurmuş. Röportajlar, kamera arkası görüntüler, hata kayıtları… Gırla ilgi çekici şey var yani anlayacağınız.

Birkaç ilginç detay da var. Örneğin Infinity Stone’lar için “Infinite Six” adı kullanılmış. Bu büyük ihtimalle ileride de taşlara verilen resmi isim olacaktır ki; gerçekten ilginç. Onun dışında röportajların filmin küresel yönüne ağırlık vermesi de merak uyandırıcı. Tüm bunlara Age of Ultron 8 Eylül’de Digital HD, 2 Ekim’de ise Blu-Ray formatında yayınlandığında kavuşabileceğiz. Fragmanı aşağıda. Merakla bekliyoruz.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.