Ajan Phil iş başında…

Joss Whedon’ın sinemalarda rekorlar kıran Avengers filminin başarısının gören Marvel S.H.I.E.L.D’ı (Strategic Homeland Intervention, Enforcement and Logistics Division) televizyona taşımaya karar verdi. Eylül sonunda başlayan dizi şuan 4. bölümünde (22 Ekim’de 5. bölüm yayınlanacak). Bu yazıyı dizi ilk başladığında yazmayı planlıyordum ancak dizinin gelişmesi için biraz daha beklemek istedim.

 

S.H.I.E.L.D başlarda biraz yavaş başlamasına rağmen oldukça eğlenceli, güzel zaman öldürebileceğiniz bir dizi. Dizinin ana karakteri Avengers filminden tanıdığımı ajan Phil! Loki tarafından acımasızca öldürüldüğünü düşündüğümüz  ajan Phil aslında hayattaymış (merak edenler için Phil’in diriltilmesinin açıklaması ilk bölümde mevcut). Avengers’da olanlarda sonra dünyanın farklı yerlerindeki olayları araştıran ve kontrol altında tutan Phil’in özel takımının hikayeleri anlatılıyor. Uzaylı teknolojilerinden tutun çılgın bilim adamlarının yaptıkları deneylere bir çok konu işleniyor. Dizi bana X-Files / Warehouse 13’i hatırlattı.

marvels-agents-of-shield

Gün geçtikçe ve biz karakterleri daha yakından tanıdıkça dizi daha da keyifli bir hal alacağa benziyor. Benim tavsiyem karar vermeden en azından ilk 2-3 bölümü izlemeniz.

Author

Güncel masa üstü oyunları takip etmek için: https://instagram.com/egetunca Sorularınız için: egetunca@gmail.com

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.