Hafta sonu boyunca bize mail attınız konuyla ilgili. Mesele, hayatına imgur’da başlayan, oradan sıçraya sıçraya IGN’e kadar ulaşan bir görselle ilgiliydi. Imgur’daki sayfasına direkt ulaşamadım, fakat sonradan bununla ilgili haber yapan sitelerin hiçbiri fotoğrafın nerede çekildiğini söylemiyordu. Sadece resmi koymuşlar, üzerine teori üretiyorlardı. Muhakkak ki uzatmanın bir anlamı yok, illa ki hepiniz geçen iki gün içerisinde o resmi bir yerlerde görmüşsünüzdür. Görmediyseniz, kendisi şöyle bir şeydi:

QzqizkP

Saçma sapan bir arka planın üzerine düzayak bir fontla Batman v. Superman yazılmış, aşağısı da Part I ve Part II diye bölünmüş. Aslında tamamen bunun üzerine bir yazı yazmak istiyorduk, yalan olmasın. Niyetimiz koskocaman bir HAYIR demekti bu dedikoduya. Batman v. Superman’in çekimleri bitmemiş olsa daha fazla pay verebilirdik; fakat halihazırda post-prodüksiyonda olan bir filmi iki parçaya bölecekseniz bunu sadece montaj odasında yapamazsınız, tekrar gidip yeni çekimler yapmanız gerekir. Böyle bir senaryoda da canınızı dişinize taksanız filmin ilk kısmını Ekim ayına yetiştiremezsiniz.

İşte tam biz bunlardan söz etmek için kalemi elimize almaya hazırlanıyorduk ki en bilir olan kişilerden biri direkt meseleye mührü bastı. BAFTA’da denk gelen gazetecilerle konuşan Henry Cavill, net bir şekilde filmin iki parçaya bölünmeyeceğini söyledi. Gerçekten. “Bekleyin, görün”; “Çok bir şey söyleyemem ama bu konuyla ilgili bir açıklama gelecektir” falan değil. Yok, bölünmeyecek dedi adam.

Evet, biliyorum, 2015’te de bir Batman v. Superman filmi görmek istiyoruz. Üstelik 23 Ekim tarihi de insana mantıklı geliyor. Star Wars: The Force Awakens’ın çıkışına daha var, Avengers: Age of Ultron’dan baya geçmiş… Ama dediğim gibi, işin lojistiği çok sorunlu. Filmi iki parçaya bölüp, ikinci parçayı 2017’ye atacaklarını söyleseydiniz, bir düşünürdüm. Ama 2015’te Justice League’in doğumuna tanık olmamız baya zor gözüküyordu; şimdi ise imkansız olduğunu biliyoruz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.