Onlar eskimez. İzledikçe bıktırmaz. Sadece kendi zamanına hitap etmez. Onlar kim mi? Elbette animasyonlar! Peki hazır uzun bir bayram tatili varken her gününüzü eğlenceli bir animasyonla şenlendirmeye ne dersiniz? Evet mi? (Hayır cevabını kabul etmiyorum, bu doğru.) O halde sıkı durun: Size 11 Eylül – 17 Eylül tarihleri boyunca izleyebileceğiniz birbirinden tatlı yedi farklı animasyon listesi hazırladık, beğenmeniz dileğiyle!

Not: Herhangi bir subjektif sıralama olmamakla beraber liste tamamen kronolojik sıraya göre dizilmiştir.

1) Beauty and The Beast / Güzel ve Çirkin  (1991)

BATB_Featured

Prens Adam, bir cadı tarafından çirkin mi çirkin bir yaratığa dönüştürülür. Bu laneti kırmanın tek yolu ise Adam’ın bir başkasını sevmeyi öğrenmesi gerekmektedir ve o naçizane hanımefendinin sevgisini kazanmak zorundadır. Peki bir yaratığa kim aşık olabilir ki?

Hazır gönlümüzün sultanı Emma Watson’lı filmi de yoldayken, nostalji yapıp da hafızaları tazelemenin hiçbir zararı olmaz, öyle değil mi? Masal kitaplarımızı süsleyen ve Disney’in elinde şahane bir yapıma dönüşen bu filmi hala izlememiş olmanın kaybıyla geçen yıllarınıza yanmadan önce, yapın bir kova patlamış mısır ve geçin ekranınızın karşısına, hadi, daha ne duruyorsunuz? Kaybedecek bir saniye bile yok!

Yaklaşık bir buçuk saat uzunluğundaki yapım, IMDB’de 8,0 puan almış. Animasyon, aile filmi ve fantastik gibi türlere de dahil aynı zamanda.

 

2) Shark Tale / Köpek Balığı Hikayesi (2004)

ST-shark-tale-33965241-1920-1080

Patron bir gangster köpek balığının oğlunun, bir av sırasında öldürülmesi üzerine suç mahallinde Oscar isminde alt besleyici türünde olan bir balık görülür. Düşmanlarının beğenisini kazanmak isteyen Oscar ise, bir kaza sonucu gerçekleşen bu ölümü kendi lehine çevirmenin bir yolunu bulur ve o andan sonra “Köpek balığı katili” olarak anılmaya başlar. Ama bilmediği bir şey vardır ki, bu koca dünyada büyük balıklar küçük balıkları yer; ve Oscar da fazlasıyla küçük bir balıktır. Bu macerada gangster patronun vejetaryen oğlunun avı olması gereken Oscar, babasının aksine fazla iyi niyetli olan bu köpek balığı ile inanılmaz dakikalar yaşamaya hazır mıdır acaba?

Bir buçuk saat uzunluğundaki filmin IMDB puanı 6,0 iken Metascore’u 48. Animasyon, macera ve komedi türüne de dahil.

 

3) Robots / Robotlar (2005)

RobotsRodney

Robotlar dünyasında yaşayan Rodney Copperbottom’ın iki büyük hayali vardır: Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek ve idolü usta mucit Bigweld ile tanışmak. Ailesini gururlandırmak ve dahiyane fikirlerinin fark edilmesini sağlamak adına Robot Şehri’ne doğru yola koyulan Rodney, Bigweld’e kendisini tanıtma konusunda iddialıdır. Peki bu konuda ne kadar başarılı olabilecek?

Bir buçuk saat uzunluğunda olan yapım IMDB’de 6,3 iken, Metascore’dan da 64 puan almış. Animasyon, macera ve komedi türlerinde de etkinlik göstermekte.

1 2
Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.