Merhabalar millet, bugün size 2020’de güzel şeylerin de olduğunu kanıtlar nitelikte bir haberle gelmiş bulunmaktayım. Çok uzatmayıp konuya gireceğim zira bir miktar coşkuluyum: Bu yılın başında vizyona giren, beni de kendine hayran bıraktıran The Gentlemen, dizi oluyor arkadaşlar!

Konfetileri patlattıysak artık muhabbete başlayabiliriz. Benim için The Gentlemen’in dizisi konusunda mutlu edici ilk nokta, bu dizinin yine filmin yönetmeni olan Guy Ritchie’nin elinden çıkacak olması. Bir diğer nokta da The Gentlemen dizisinin aceleye gelmeyeceğine ve baştan savma olmayacağına dair bir güven duyuyor olmam.

Eh, haklı olarak bu güven nereden geliyor diye soruyor olabilirsiniz. Şunu söylemek isterim ki The Gentlemen, Guy Ritchie’nin bir dizi projesiydi esasında. Filmi izlediyseniz bir dizi olarak uyarlanmaya ne kadar uygun olduğunu görmüşsünüzdür zaten. Yani biz yönetmenin ilk vizyonunu, yönetmenin kendi ellerinden izleyebileceğiz. Başka birisine devretmeyecekler diziyi. Ay, ben çok mutluyum ya!

Bu dizi kararının alınmasındaki en büyük etkenlerden birisi gişe başarısı olabilir. Zira bu film her ne kadar eleştirmenlerce pek beğenilmese de eninde sonunda 22 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilip 115 milyon dolarlık bir hasılat getirdi. Bu büyük bir başarı. Helali hoş olsun.

The Gentlemen, başlangıçta önyargılı olsam da izlediğimde beni çok etkileyen ve bana “Vay be, adamlar neler yapıyor!” dedirten türden bir filmdi. Hem eğlenmiştim, hem de hikâye anlatımı olarak çok başarılı ve ilginç bulmuştum. Dizi olarak da farklı olacağını düşünmüyorum, özellikle yönetmenin aynı olacağını öğrendiğim için güveniyorum. Başkasının vizyonunu izleyecek olsak tereddütlü yaklaşırdım fakat şu noktada bildiğimiz kadarıyla filmi yazıp yöneten yine Guy Ritchie olacak.

Hala izlemediyseniz, söylüyorum size, sırf çıktığında ses getiren şu ekip için izlenir! Charlie Hunnam, Henry Golding, Hugh Grant, Colin Farell, Matthew McConaughey… Şu isimlere bakın, art arda sayınca bir yıldızlar geçidi oluyor. Çok havalı bir ekip. Bu ekiple bir çay içmek isterdim.

Yalnız bu dizi için henüz hiçbir şey kesin değil. Hangi karakterleri izleyeceğiz, az önce içindeki yıldızları da saydığım o orijinal ekibi de bu dizide de görebilecek miyiz, hangi platformda yayınlanacak, kaç bölüm… Bunlar şimdilik cevapsız kalan sorular. Açıklandığı zaman yeniden buluşalım.

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

2 Comments

  1. Erdal Şur Reply

    True Detective 1. sezondan sonra McConaughey’i tekrardan dizilerde görmek güzel olacak. Sırf onun için bile izlenir. Yalnız bi ara diğer sakallı elemanı Tom Hardy sanıp gereksiz bi heyecanlanmadım değil. Fena mı olurdu?

  2. Dalgınlığımdan bir an Hugh Frant de Hugh Grant ismen birbirine nasıl da yakınmış diye düşündüm. Affet bizi Fletcher reiss

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.