Daniel Radcliffe’in Harry Potter sonrası kariyerini izlemek gerçekten de çok enteresan ve keyif verici bir deneyim oldu şu ana kadar. Potter biter bitmez soluğu perili malikane tipi bir korku filminde alan İngiliz oyuncu, sonra sırasıyla şu geniş yelpazede duran karakterleri canlandırdı:

  • Beat şairi Allen Ginsberg
  • En yakın arkadaşına aşık olan romantik Wallace
  • Yeni geliştirdiği paranormal güçleriyle kız arkadaşını kendisinin öldürmediğini ispatlamaya çalışan Ig
  • Victor Frankenstein’ın sadık dostu Igor
  • Osurarak denizleri aşabilen bir ceset
  • Kötü kalpli kapitalist Walter
  • Neo-nazilerin arasına gizli ajan olarak giren Nate
  • Ormanda onulmazca mahsur ve mağdur kalan Yossi

Harry Potter serisinin 2012’de bittiğini aklımıza getirdiğimizde bu Radcliffe’in geçen altı sene içerisinde yeraltı edebiyatı dünyasından romantik komedilere, dönem filmlerinden soyut hikayelere kadar her meseleye el attığı anlamına geliyor. Bütün bunları yaptıktan sonra takdir ve tebriklerimizi kazanan Radcliffe, şimdi de uyuşturucu kaçıracak. Gerçek hayatta değil. Beast of Burden filminde.

Filmin resmi IMDb sinopsisinden anladığımız kadarıyla, Radcliffe bir uyuşturucu taciri; “son bir iş” için kendisine ulaşıyorlar. Bir saati var. Küçük pırpırlısıyla malı Meksika’ya sevk edecek. Ancak işte olaylar öyle basit değil. Radcliffe’in –Newsroom’dan anımsayacağınız Grace Gummer’ın canlandırdığı– hanımına ameliyat lazım. Radcliffe de o ameliyatı sağlamak için çifte ajanlık yapıyor. Bu bir saatlik seyahat esnasında bir kulağında narkotik şube var, bir kulağında kartel. Yol çetrefilli.

Doğru anladıysak filmin ilk 30-35 dakikası bu “Aman benim hanım çok kötü, yeminliyim ama, vay babam, son bir iş ha” kısmıyla geçecek. Sonra da bir saat boyunca Daniel Radcliffe izleyeceğiz. Çünkü özellikle bir sinopsiste “her şeyi Cessna’sının koltuğundan yapmak zorunda” diye bir not düşülmüş, bu da Cessna reklamı olamayacağına göre filmin uzun bir kısmı boyunca Radcliffe’in kokpitte takılacağı izlenimini uyandırıyor. Yani 127 Hours, Locke, Buried gibi bir performans filmi olacak Beast of Burden.

E Radcliffe bu performansı taşıyabilecek bir aktör. Film Şubat’ta vizyona giriyor. Bizim memlekete gelir mi bilinmez. Ama her halükarda biz listeye yazdık sanırım. Siz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.