Hatırlıyorsunuz değil mi, Disney bir süre önce “Abilerim ve ablalarım, merhabalar, ben Beauty and the Beast’i canlı olarak tekrar çekiyorum, evvelinde Cinderella ile falan güzel bir sinerji yakaladığıma inanıyorum, bir süre daha böyle efsane animasyonları canlı çekeceğim sanırım, halamlara selamlar, öpüyorum” minvalinde bir açıklama yapmış, ardından “PS: Pardon bu arada söylemeyi unutmuşum, yeni Beauty’yi Emma Watson, Beast’i de Dan Stevens oynuyor, haberiniz olsun” notunu ekleyip, interneti kırmıştı.

Kırmıştı derken, kırgınlık manasında değil. Baya ortasından kırılmıştı internet. Harry Potter’daki rolünden sonra taraflı tarafsız bir nesil internet kullanıcısının kraliçesi kabul ettiği Emma Watson’ın büyük bütçe filmlere dönüşüydü bu. Haber elbette interneti ortasından yarıp geçecekti. Dan Stevens da az değildi,  Downton Abbey’de gözümüze takılmış, The Guest’te kalbimizi kazanmıştı. Bu ikilinin başrolünde olduğu bir canlı Beauty and the Beast, en hafif tabirle, “vay anasını satayım” idi.

 

Yalnız sonradan orada durmadık. Benim şahsen en heyecanlandığım kadro haberi, bu ikilinin haricinde filmin en akılda kalıcı karakterleri olan Fransız şamdanlık Lumiere ve İngiliz dede saati Cogsworth’ü sırasıyla Ewan McGregor ve Ian McKellen’ın oynayacağı haberiydi. Tamam, kadronun geri kalanı da soba borusu değil, Luke Evans, Emma Thompson, Kevin Kline, Josh Gad, Stanley Tucci, Gugu Mbatha-Raw falan var ama… Yani McGregor, Lumiere; McKellen Cogsworth! Elbette bu ikilinin bir başka olduğu Disney’nin de farkında olduğu bir şey ki, onların resmini önceden yayınladılar yani. Bakar mısınız?

ZZ7CDD819B

Şunu söylemek lazım: Film gayet çiçek gibi gözüküyor. Gayet güzel bir tonlama yakalamışlar bana soracak olursanız grafik ayarı bakımından. Üzerine illa ki biraz daha post-prodüksiyon gidilecektir; ama bana Disney Cinderella’da da, burada da o animasyon filmlerinin perili havasını gerçeğe aktarmaya çok başarılı bir oranda yaklaşabilmiş gibi geliyor. Bu resim de bana o izlenimi verdi. Bakalım, film 17 Mart 2017’de çıkınca daha net konuşabileceğiz mesele üzerine. Sizin yorumlar ne alemde?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.