South Park: The Stick of Truth tam bir başarısızlık hikayesi olmaya aday bir oyun. En azından kağıt üstünde öyleydi. Çok uzun süredir yapım sürecinde olan, çıkış tarihinden haftalar önce “Ya abi bu olmadı” diye ertelenen, arada radikal bir dağıtımcı değişikliği yaşayan çizgi film uyarlaması bir oyunun iyi olmasını beklemiyorduk. Hâlâ kendimiz alıp deneyebilmiş değiliz, ama dürüst olmak gerekirse gelen inceleme puanlarından sonra biraz daha fikrimiz “Bir denesek mi?” tarafına kaydı.

İlk görüşte direk 9’lar, 8’ler havada uçuşuyor. GiantBomb tam puan vermiş. En düşük not da Shacknews‘un verdiği 6/10. Onun dışında ağırlık 8-9 aralığında. Biz şöyle yapalım dedik: Linkleriyle birlikte başı çeken sitelerin incelemelerinin özetleri ve puanları aşağıda. Detaylarını o sitelerden okuyabilirsiniz, fakat genel olarak portre belli gibi: South Park: The Stick of Truth RYO mekanikleri olarak çok derin değil, teknik problemler var (Hangi Obsidian oyununda yok ki zaten?) ama çok komik ve genel olarak bu komiklik oynamaya değer kılıyor. Buyrun, bir göz atın.

south-park-the-stick-of-truth-image

IGN“Trey Parker ve Matt Stone liderliğinde hep istediğimiz o South Park oyunu gelmiş.”9/10

Gamespot – “South Park mizahı ve estetiğini yakalıyor, çok iyi yazılmış ama kolay, kısa ve sığ” – 7/10

Edge – “Birkaç teknik eksikliğe sahip olabilir, ama çoğunlukla sırıtıyor olacağınızdan umursamayacaksınız bile.” – 8/10

Eurogamer – “Oynanış olarak yakında unutulabilir, ama büyük ihtimalle bir süre daha komik bir oyun gelmeyecek” – 8/10

Polygon – “Teknik sorunlara rağmen en casual South Park hayranının bile eğlenebileceği bir tecrübe” – 8.5/10

CVG – “Utanması yok, çok komik ve şaşırtıcı derecede kompleks, RYO hayranları için alınması şart bir oyun.” – 9/10

Joystiq – “Eğer kurabiyeleri iksir olarak kabul edebilecek ve tekrar eden dövüş sistemini affedebilecekseniz Stick of Truth’un komik, iğrenç macerasına katılın” – 3.5/5

PCGamer – “Eğlenceli, cilalanmış, elle yapılmış ve 15 saatlik bir South Park bölümüne eklenmiş bir RYO” – 90/100

GiantBomb – “Obsidian South Park evreninden komedi mola verdiğinde dahi ilginizi tutabilecek derinliğe sahip bir RYO çıkartmış.” – 5/5

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.