Son zamanlarda ne çok dizi haberi geliyor değil mi? İnanır mısınız, bir bakıma önünü alamıyoruz. Nereye baksak mutlaka bir gelişme, güncelleme, patlama vesaire… Kimine coşup kimine hiç bakmıyoruz bile ama sonuçta hepsi biriktikçe bir yerde dikkat çekmeye başlıyor artık. Misal, Inhumans dizisi için girilen haberlerdeki heyecan seviyesine bakıyoruz da, diğer dizilere oranla çok bir eyyorlama yok ortalıklarda. Artık pişmanlık mı, sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer mantığı mı yoksa tamamen kişisel yargılar mı bilemeyiz ama gelin gelelim bu damlaya damlaya göl olan haberler mecrasında artık öyle bir seviyeye gelindi ki, ne olduğunu açıklamadan oyuncuları tanıtır oldular. Şaka değil, gerçek!

satisfaction_blairredford_2560x1440

Entertainment Weekly‘den gelen taze bir habere göre yeni bir televizyon projemizin ilk oyuncu seçimi belli oldu. Fox ve Bryan Singer’ın başında olduğu yapım, henüz adı sanı verilmese de diziye dair bir güncelleme yaptı. Switched at Birth ve Satisfaction gibi yapımlarda yer alan Blair Redford, isimsiz dizinin ilk mutant ismi olarak duyuruldu. “Yer altı ağının güçlü Amerikan lideri” minvalinde bir açıklama ile Redford’un oynayacağı karakterin ismi de Sam olarak açıklandı bir de. Aklınıza birileri geliyor mu? Sam? Yer altı? Bilemedik…

Dizinin genel olarak hikayesi tamam gibi gözüküyor; yani en azından taslak şeklinde bitmiş. İki sıradan ebeveynin çocuklarını ele geçiren mutant güçlerini keşfetmesi üzerine odaklanıyor. Kaçmaya zorlanan ailemiz, yer altının mutant çevrelerine katılıp hayatta kalmak için mücadele etmek durumundalar. Şimdilik bu kadar detayın verildiği hikaye için yavaş yavaş tahminler yürütmek farz oldu, ha, ne dersiniz?

Bryan_Singer

X-Men filmlerini yöneten Bryan Singer, dizide hem yapımcı hem de yönetmen olarak yer alıyor. Resmi olarak bir X-Men dizisi diye hitap şekli yok ortada ama Matt Nix’in daha önceden belirttiklerine göre Fox’un bu dizisi, filmlerle aynı evrende yer alacakmış.

“Adım adım “Wolverine nerede?” gibisinden sorular sorma üzerine tasarlandı. Bu karakterlerden kullanabileceğim bazıları var ve ben de onları kullanacağım. Diğerleri üzerinde de çalışıyorum tabii.”

Nix’in bu sözleriyle muhtemel tanıdık X-Men yüzleri görmemiz ne derece hayal emin değiliz ama Singer’a bir hayli güzel dilekleri (!) olan kitle için pek de umut verici bir haber değil bu yeni dizi projesi. Her şeye rağmen, henüz sadece bir oyuncusu ve kısa bir taslak hikaye örgüsü belli olan yapım için tabii ki de heyecan ateşiyle kavrulmaya değmez ama, parmakları çaprazlayıp güzel şeyler umut etsek mi, ne dersiniz?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.