Bir aktör için oynadığı film hakkında kötü konuşmak hemen mümkün olabilen bir şey değildir. Her şeyden evvel, film bittikten sonra promosyon dönemi başlar ve pek çok aktör o dönemde filmle ilgili iyi bir şeyler söylemekle, yapamıyorsalar da gerçek hislerini gizlemekle yükümlülerdir. Ama maddi sorumluluklarında ötesinde, bir gurur meselesi olur biraz yaptığınız filmin kötü olduğunu itiraf etmek. Bir parça da film arkadaşlarınıza ayıp olacağı da hissedilir.

O yüzden, hemen hemen herkesin bildiği bir takım itiraflar yıllar sonra düşüyor önümüze. George Clooney’nin bir Comic-Con dolusu insanın önüne çıkınca Batman performansı için özür dilemesi gibi. Veya şimdi, Ben Affleck’in, on dört yıl sonra, Daredevil’da yapabildikleri ve yapamadıkları ile açık yüreklilikle hesaplaşması gibi. TimeTalks’a verdiği röportajda, şu cümleleri sarf etmiş Affleck kırmızı kostümü üzerine geçirdiği günler hakkında:

ben-affleck-v3

“Yapmamın sebeplerinden bir tanesi en sonunda bu filmlerden birini yakalayıp, doğrusunu yapmaktı. İyi bir versiyon çıkartmaktı. Daredevil filminden o kadar nefret ediyorum ki. Netflix dizisi çok havalı şeyler yapıyor. Ben bizim için de karakterle buna benzer şeyler yapmamız çok mümkündü gibi hissediyorum. Ama asla doğrusunu bulamadık. Ben hep o filmlerden bir tanesini yapıp, doğrusunu bulmak istiyordum.”

Şükür ki, fırsatı var. Şimdi DC, süper kahraman tarihinin gelmiş geçmiş en ünlü markalarından birinin yazarlığı, yönetmenliği ve başrollüğünü kendisine teslim etti. Cebinde bir senaryo, bir de yapımcı Oscar’ı bulunan bir adam olarak, kendisine hayır diyen de bulamayacak. Peki bu sefer doğrusunu yakalayabilecek mi? Onu zaman gösterecek. Performans olarak Batman’i mükemmel kristalize etmişti Affleck. Bir hikaye anlatıcısı olarak da umuyoruz Daredevil pişmanlığını güzel yerlere kanalize eder. Hayırlısı!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.