Yani samimi söylüyorum, şu an itibariyle “gelecek senelerde vizyona girecek ve beni deli gibi heyecanlandıran filmler” kategorim ağzına kadar tıka basa dolu. Çok güvendiğim Duncan Jones’un Warcraft uyarlaması, Robert Downey Jr eklentisiyle beklentimi tavan yaptırmış Captain America 3 ve bittabi Marvel Cinematic Universe’in diğer filmleri; DC Comics’in altı yıllık kalkınma planı dahilinde çekeceği işler, Joseph Gordon-Levitt’in Sandman‘i, Star Wars filmleri… Bu listeye bir şey daha eklenemez sanıyordum ama olmaz dediğim oldu. Artık bir de Ben-Hur var o kategoride.

Sizlerle daha önceden paylaşmıştık. 1880 yılında yayınlanmış Lew Wallace filminin en son sinema uyarlaması olacak Ben-Hur, Wanted ve Night Watch filmleriyle sükse yapmış Timur Bekmambetov tarafından çekilecek. Dürüst olmak gerekirse bu bile sayfanın bir ucunu kıvırmak için yeterli bir sebepti başlı başına. Bekmambetov ne yaptığını, ne ettiğini bilen bir yönetmen. Ben-Hur da malumunuz, tarihin en büyük filmlerinden bir tanesiydi 1959’da çekildiğinde. İş heyecan vericiydi anlayacağınız.

Game of Thrones S04E07 Oberyn

Sonra kadro açıklandı. Önce Morgan Freeman‘ın Ben-Hur’un bilge öğretmeni şeyh Ildarin olarak filmde boy göstereceği açıklandı. Ondan sonra Boardwalk Empire’ı bir bölüm izlemiş olanları bile büyülemiş olan Jack Huston başrole atandı. Onun intikam için peşinden koşacağı Messala karakterini de bu seneki Dawn of the Planet of the Apes ile ilgiyi üzerine çekmiş Toby Kebbell üstlendi. Geriye kalan birkaç ufak parça vardı, onları da hemen hemen bugünün duyurularıyla tamamladık. Hazır mısınız? Pedro Pascal ve Gal Gadot. 

Evet, aynen öyle. Geçen Game of Thrones sezonunda Oberyn Martell olarak taraflı tarafsız herkesin hayranlığını kazanmış Pedro Pascal filmin kötü adamlarından Pontius Pilate’yi canlandıracak. Peki ya Gadot? Gelecek senelerde Wonder Woman’ı canlandıracak olan Gadot da Ben-Hur’un romanik ilişki opsiyonu köle Esther olarak çıkacak karşımıza. Gadot tercihiyle ilgili bir şey diyemiyoruz, henüz kendisiyle ilgili net bir fikrimiz oluşmadı. Ama Pascal için ölüp ölüp bitmekteyiz. Bu film şu an itibariyle daha da heyecanlı bir hâle geldi yeminle, sizce de öyle değil mi?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.