X-Men serisini kurtaran film First Class‘tan, X-Men: Apocalypse‘e transfer var. Senarist Simon Kinberg ile yapılan bir röportaja göre, First Class’ta Rose Byrne’ın oynadığı Moira MacTaggert karakteri, Apocalypse’te geri dönecek. Kinberg, Moira MacTaggert’ın gayet önemli bir karakter olarak döneceğini ısrarla vurgularken, First Class’tan 20 yıl sonra geçecek hikayede MacTaggert’ın nasıl bir yer alacağı şimdilik belirsiz.

Bununla birlikte Apocalypse zaten pek çok yeni karakter ile geliyor, bunlar arasında Sophie Turner’ın oynadığı Jean Grey, Alexandra Shipp’in Storm’u ve Tye Sheridan’ın Cyclops’u da mevcut. Hatta ve hatta bir söylentiye göre Dazzler bile dönebilir. 80’lerin dönemine oldukça uyan bir karakter olduğu göz önüne alınırsa, Kinberg’in “o döneme uyan mutantları filme katmaktan çekinmeyeceğiz” sözü bunu doğrular nitelikte.

DF-18629.dng

Açıkçası bu kadar fazla karakterin olduğu bir filmi nasıl kotaracaklar bu beni çok düşündürüyor. First Class kadrosunun hepsi olacak, eski filmlerdekilerin bir bölümü de olacak, bunun üzerine Apocalypse gibi pek çok yeni karakter katıyorlar. Daha filmin çıkmasına 1 yıldan fazla var fakat haftaya da “Dazzler’ı kimin oynayacağı belli oldu” derlerse şaşırmayacağım. Byrne şu an için James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac ve Nicholas Hoult’un olduğu devasa bir kadroya katılıyor. Bütün bu kadro 2016 yılı ile birlikte daha da genişleyecek gibi duruyor.

Tabii bunun üzerine Kinberg’in “Fantastic Four ile bir evren paylaşımı olacak mı” sorusuna cevabı “çok radikal şeyler düşünüyoruz” idi. Yani yeni gelecek Fantastic Four filmi ile X-Men serileri bir şekilde birleşebilir, birleşirse nasıl bir şey ortaya çıkar bunu da kestirmek güç. Şöyle bir baktığımızda, hem oyuncular olsun, hem de filmler olsun, X-Men serileri kendi devasa evrenini yaratmış nitelikte. MCU ile kapışabilir mi kapışamaz mı bilemiyorum fakat Marvel’ın kendi içinde bu şekil bölünmesi biraz da düşman çatlatır durumda, orası kesin.

Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

8 Comments

 1. ”Hatta ve hatta bir söylentiye göre Dazzler bile dönebilir.” Dönebilir derken ? Görünebilir yazıcaktınız heralde , yoksa seride yer aldı da biz mi farketmedik 😀

 2. Tutku Tuzlu Reply

  Çok karakterin sıkıntısı senaryoda hepsine yer vermeye çalışınca ortaya çıkıyor. Eğer kadroda egosu yüksek (Halle Barry gibi) birileri yoksa sıkıntı yaşanmaz. Beni endişelendiren Apocalypse gibi büyük bir karakterin hikayesini anlatmak için yola çıkmışken, “Mystique’le Magneto’nun hikayesine derinlik kazandıracağız.” tarzı açıklamalar yapmaları. Jennifer Lawrence’i seviyor olsak da X-Men’i daha çok seviyoruz. Dolayısıyla karakterler kadar hikayeye de önem vermeleri ve karakterlere kostüm giydiricez diye maymun etmemeleri (Bishop??) en büyük ricamdır kendilerinden.

  PS: Hakkını veren bir Psylocke görmek ister bu deli gönül ekranda..

  • Mystique Magento’nun sevgilisi olarak degil muttefigi olarak devam etmeli, Jennifer Lawrence un kazandi diye bundan sonraki seri “Mystique ve arkadaslari” kivamina gelmemeli.

   Psylocke keske olsa.

   • Aynen her ne kadar ben de Jennifer Lawrence seven biri olsam da yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.

 3. bu kadın o kadarda dikkatimi çekmemişti first class da dyfst oynuyomuydu bılmıyorum ama x men apocalypse nın benim açımdan en büyük eksisi 80 lerde olucagı ıcın fılm iceman ve rogue olmaması storm zaten iyi yansıtamadıklarını dusundudumden pek onemlı degıl ama ne bılıyım gunumuz olsaydı keske apocalypse

  • aslinda isteseler her ikisini de ekleyebilirler. tek sorun mystique ve rogue iliskisi olabilir ama zaten daha once cinematic universe’de boyle bir iliski soz konusu degildi.

   • film 80 lerde geçiyor 2000 lerde boby yani iceman 15 li yaşlarda idi 80 lerde nasıl olucak anlamadım

    • dedigim gibi “istenirse”, boyle bir seye cok gerek yok ama… days of future past ile birlikte first class’dan sonraki anlatilan/anlatilacak gelecek degisti. bobby erken dogup normal sartlarda yeri olan ilk x-men 5’lisinin yanina eklenebilir. bobby’nin ve rogue’un yaslarinin genc olmasi en bastan x-men cinematic universe sacmaligiydi zaten.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.