Bazı haberler vardır, yazmak yalnızca bir kere nasip olur ömrü hayatımızda. En azından benim için öyle olmasını umuyorum. Birazdan size anlatacağım olayın gerçekliğini emin olun ben de çok sorguladım. Yine de okuyacaklarınızın hiçbiri yalan haber ya da bir tık tuzağı değil. Gayet ciddi ve sapına kadar doğru. Hazır mısınız? Ekran parlaklığınızla oynamayın ve haberimizi tek seferde yutmaya çalışın: Bir yayıncı, kendi internet sitesi üzerinden banyo suyu satışa çıkardığını açıkladı.

1AC3C4A3-41E7-4359-9C1D-3FC110970A84

Siz haberi birazcık sindire durun ben de size olayı en başından anlatayım. Belle Delphine adlı bir cosplayer, geçtiğimiz günlerde banyo yaparken kullandığı suyu küçük şişelere koyup tanesini 30 dolara satacağını duyurdu. Sattığı bu ürünlere “GamerGirl Bath Water” (Kız Oyuncu Banyo Suyu) ismini veren Belle, şişelerin üzerine hedef kitleyi iyice belirtmek amacıyla “For Thirsty Gamer Boys”, yani “Susamış Erkek Oyunculara”, ibaresini yazdı. Tabii buradaki “thirsty” kelimesinin başka hiçbir amacı yok. Basit bir kelime yalnızca. Susamak insani bir şey, değil mi? Ha, eğer farklı düşünüyorsanız bu tamamen sizin içinizin kötü (!) oluşu diyebiliriz.

Şimdi bu haberi size verdikten sonra, hanım kızımızın bütün banyo suyu stoğunu sadece saatler içinde satıp tükettiğini söylememek olmaz. Evet, Belle Delphine ilk banyosunun hasadını yaptı ve internet sitesine koyduğu bütün banyo suyu saatler içerisinde tükendi. İlk banyodan istediği suları kapamayan üzgün hayranlar ise şimdilik bir sonraki banyo tarihini bekliyor ama Belle henüz bunun için bir tarih vermiş değil.

belle

Bakın bunları size anlatırken yaşadığım zorlukları hayal etmenizi istiyorum. Bir kadın, banyo yaptığı suyu satıyor ve bu su gerçekten de satılıyor. Olayı ne kadar ciddi ele alırsam alayım elimde kalıyor bir yerlerde gülesim geliyor. Peki, bu olaya karışabilir miyim? Tabii ki hayır! Amerikalıların da dediği gibi “burası özgür bir ülke”, bu şartlar altında da “özgür bir dünya”. İsteyen istediği şeyi satabilir ve ben kim oluyorum da insanların paraları ile neyi alıp neyi almayacağına karışabiliyorum?

Ama bu olayın Türkiye’ye ne zaman geleceğini sabırsızlıkla beklemekten de alamıyorum kendimi. Yani belki de Türkiye’nin büyük yayıncıları da bu olayı görüp kendi banyo sularını satmak isterler. Yine de bazı insanların bu olaya öncülük yapmasını bekliyorum, herkes taşın altına elini atmalı. Sevgili Ahmet Sonuç, Turgut Uç ve Can Sungur’dan rica ediyorum. Siz yapmazsanız nasıl açılacak (!) bu gençlerin önü?

Şaka bir yana olayın absürtlüğünü size nasıl anlatsam hafif kalacak. O yüzden ben daha fazla yorum yapmadan bu haberi bitiriyor ve “Her gün Allah-ü Teâla’dan biraz daha uzaklaşıyoruz” diyorum.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.