NBA 2K serisinin epey meşhur bir MyCareer modu var. Mutlaka duymuşsunuzdur, bu mod birkaç senedir pek çok oyuncu için seriyi takip etmenin birincil sebebi. Esasında olay tek kişilik bir hikayeyi basketbol oyunu mekaniklerinin üzerine inşa etmekten ibaret. Sıfırdan bir basketbolcu yaratıp, onun kariyer basamaklarını gerçekten NBA 2K oynayarak tırmanıyorsunuz. FIFA da benzer bir mod çıkarttı geçen sene The Journey diye. Sevilen bir şey yani.

Geekyapar’ın da bir Twitch kanalı var. Bu Twitch kanalında sevgili CS popüler ve sevilen oyunları alıp yayında oynuyor. NBA 2K18 da bu kategoriye dahil bir oyun. Sorun şu ki, CS’nin basketbol bilgisi oyunun elle oynandığı ve topun kahverengi olduğundan öteye gitmiyor. Durum böyle olunca da ek takviye gerekiyor. Şükür ki Geekyapar bünyesi bu konuda muhteşem bir insanı barındırıyor. Tancan Fümen. Kendisi bizim Çizgi Roman Günlükleri, Mevzu Basketbol ve İkili Oyun serilerinin sunucusu olmanın yanı sıra, lisanslı bir basketbol antrenörü aynı zamanda.

Onlar beraber NBA 2K18 oynayınca ortaya çıkan şey de şöyle:

Yıllar sonra basketbol ve video oyunu otoritelerinin şüphesiz bir milat olarak kabul edecekleri bu yayını izlemediyseniz diye buraya iliştirelim dedik. Ne oyunun yapımcısı 2K Sports, ne basketbolun mucidi James Naismith, ne NBA’in kurucuları ne de CS’nin formasını sırtına geçirdiği James Harden böylesi bir videoya mahal vereceklerini hayal edememişlerdir. Etselerdi, kendileri yaparlardı. Ama edemezlerdi, bu yüzden de yapmadılar.

Seneye Drake’in yeni albümünde bu videoyu bir şarkıda ölümsüzleştirmesini, Charles Barkley’nin konuyla ilgili Shaq’la kavga etmesini, NBA’in CS’yi All-Star törenine çağırmasını ve Tancan ile CS’nin beraber Naismith Basketball Hall of Fame‘e alınmalarını bekliyoruz. Bir de videoyu izlediyseniz aşağıya yorumlarınızı bekliyoruz. Ama her şeyden önce Drake şarkı yapsın. Twitchline BlingBroadcast from the BottomJumpman? Gerçi bir dakika, sonuncusu zaten…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.