Benim için geçen senenin en büyük sürpriziydi Mr. Robot. Hani Daredevil’in falan süper çıkacağını tahmin ediyorduk ama bu daha önce adını bile bilmediğimiz USA Network kanalında yayınlanan dizinin bu kalitede olacağını kimsenin tahmin ettiğini zannetmiyorum. Çıkar çıkmaz efsane olan ilk bölümünden sonra sezon boyunca belli bir kalitenin altına hiç düşmedi, her yönden başarılı, göz alıcı, çarpıcı görüntü yönetmenliği, ilginç twistlerle, gizemlerle dolu, akıcı senaryosu, başta Rami Malek ve Christian Slater olmak üzere başarılı oyunculukları, efsane açılış sekansları falan derken, dizi sever herkesin mutlak izlemesi gereken diziler listesine adını büyük harflerle yazdırdı.

mr_robot_s01e01_still_0

Bunun yanında içlerinde 2015 Altın Küre “En İyi Drama Dizisi” ödülü de bulunan AFI, Writers Guild Awards gibi pek çok mecrada ödül kazanarak başarısını perçinlemekle kalmadı, bırak Altın Küre’yi falan bizim hazırladığımız listede de 5.sırada  kendine yer buldu. Benim şahsi listemde de ilk üçteydi. Dizileri bölüm bölüm incelemekten hiç haz etmeyen ben, ilk kez bir diziyle ilgili bir şeyler paylaşmaktan, birileriyle bölümleri tartışmaktan kendimi alamadığım için her bölümü ayrı ayrı yazdım. Diziyi hala izlememiş olanlar ya da bir şekilde ilk kez duyuyor olanlar; bu kadar övdüğüme göre en azından bir kaç bölüm şans verirsiniz diye düşünüyorum.

Siz izleyedurun, izlemiş olanların da tahmin edeceği gibi şimdi çok daha zorlu bir sınava hazırlanıyor Mr Robot. Artık o beklenmeyen yerden vurup aklımızı alma şansını büyük ölçüde kaybetti. İlk sezonda her bölüm belli bir standart tutturduğu için beklentiler de aldı başını yürüdü. Pek çok dizinin ikinci sezonlarının bu şekilde kaybolup gittiğine şahit olmuş olmak beni azıcık tedirgin etse de, geçen sezonun son bölümü için yazdığım yazıyı okuyunca bu beklentilerin karşılanabileceğine bir kez daha ikna oldum. Henüz taze düşen “We The Bold” teaserı yeni sezonda karşılaşacaklarımızla ilgili ortaya çok bir şey koymasa da, dizinin kesinlikle gaz düşürmeyeceğini gösteriyor, bir yandan da iştahımızı kabartmayı da başarıyor. Daha fazla lafı uzatmadan sizleri Elliot’un sesiyle başbaşa bırakayım;

Ne düşünüyorsunuz geekler? İkinci sezon için heyecanlanmaya başladık mı?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.