Bruce Timm Comic-Con’da çıkıp, hepimizin ucundan kıyısından “Belki bir gün olur” diye hayalini kurduğu The Killing Joke animasyonunun geldiğini, projeyle de kendisinin bizzat ilgileneceğini açıkladığında çektiğimiz halay buradan köye yol oldu resmen. Koskoca Comic-Con fragmanlarla, özel görüntülerle doluydu, ama hiçbirine bu kadar sevindiğimi; sonrasında arkadaşlarla böylesine bir şevkle konuştuğumu hatırlamıyorum.

GTY_mark_hamill_jtm_140725_4x3_992

Bu büyük bir olaydı çünkü; Bruce Timm zaten “Batman” ve “Animasyon” kelimeleri yan yana geldiğinde otomatikman kredi vermenizi sağlayacak iki isimden biriydi Paul Dini ile birlikte. Üstüne üstlük Justice League: Gods and Monsters ile birlikte bizi tekrar ihya etmenin de hemen arifesindeydi. Kafamızda artık sadece tek bir soru, tek bir sorun kalmıştı. Batman ve Joker’in en ikonik hikayesini, Batman ve Joker’in en ikonik iki sesi canlandırabilecek miydi?

Geçtiğimiz haftalarda size Mark Hamill’in Twitter üzerinden “inşallah, ben de istiyorum” diyerek paylaştığı iyi niyetini aktarmıştık. Artık çok net dualarımızın kabul olduğunu söyleyebiliriz; zira Collider kaynaklarıyla konuşup, Mark Hamill’in filmde yer alacağını resmen doğruladı. Hatta “alacak” demek artık biraz abes, zira Amerikalı sitenin haberine göre Hamill çoktan diyaloglarını kaydetti bile.

killing-joke-panels

Bu olduğuna göre, The Killing Joke’un mükemmel olması için artık geriye tek bir parça kalıyor: Kevin Conroy. Bruce Timm eğer Conroy’u da projeye dahil ederse, The Killing Joke 2016’da yayınlandığında önüne yatar, sakince kendisinin bizi darmadağın etmesini bekleriz. Alan Moore’un yazıp, Brian Bolland’ın çizdiği hikayede diğer karakterler çok da önemli değiller zira. Batman ve Joker doğru yansıtılsınlar, yeter. O yolun da yarısını aldık şu an, haydi hayırlısı!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.