Ay neler neler!

Hatırlar mısınız, bir zamanlar çekilmesi planlanan, başrol adayının dedikodularda belli olduğu bir J.R.R Tolkien biyografik filmi vardı. Hatta tam da şurada anlattığımız o haberin başrol dedikodularında diyar diyar dolaşan isim de Nicholas Hoult idi vakti zamanında. Gel zaman git zaman bu dedikodu onaylandı, sonrasında ise gelişmelere dair sesler biraz kesilir oldu. Kısa süreliğine bir şeyler duyamadık. Fakat şimdilerde, Finlandiyalı yönetmen Dome Karukoski tarafından yönetilecek Tolkien filmi için mühim bir role Lily Collins’in seçildiği açıklandı, sessizlik aniden bozulmuş oldu. Collins, Tolkien’ın hayat arkadaşı Edith Bratt’i canlandıracak isim oldu!

Evet, Variety’nin söylediğine göre Lily Collins, Tolkien için Beren’in Luthien’i olan, o güzel ve sıradışı kadın Edith Mary Tolkien’a hayat verecekmiş. Geçtiğimiz günlerde de Twitter’dan bu role seçilmesine dair heyecanını minik bir paylaşımla duyurmuş hatta:

“Tolkien’ın sihrine ömür boyu aşık biri olarak, bu destansı maceraya başlamak için sabırsızlanıyorum…”

o-o

Filmin genel konusunu “Tolkien’ın bir grup sınıf arkadaşı arasında arkadaşlık, aşk ve artistik ilhamı bulması” gibi kısa bir cümleyle özetlemiş Variety. Tolkien’ın nihai eşi, hayatının aşkı ve bir elf prensesinden bile daha güzel olarak gördüğü biricik Edith Bratt için seçilen Collins ise, şimdilerde hayranlar arasında birtakım yorum farklılıklarına yol açmış. Kimisi, ustanın hayat filminin çekilmesinin hata olması bir yana, başrole seçilen oyuncularla birlikte popüler kültüre kurban giden Tolkien çifti için üzücü olduğunu söylüyor. Öte yandan kimileri, bunun aksine daha pozitif düşüncelerle, genç iki oyuncunun da başarılarını göz önünde bulundurarak birtakım şeylerin iyi olabileceğine dair umutları hala parlak halde. Kimisi de, sanırım bu ben oluyorum, film gelene kadar ön yargısal bir yorum yapmamak için nötr kısımda kalmaya kararlı.

Herkesin kendince haklı sebepleri varken, en mühimi de sizin ki aslında. Aranızda Tolkien’ın hayatını yalayıp yutmuşlar varsa, mikrofonu onlara verelim. Sizce bu seçimler nasıl? Ne dersiniz, Collins ve Hoult bu mühim rollerin altından kalkabilirler mi?

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.