Deadpool vizyona girdiğinde etraflıca konuşmuştuk ama tekerrürde fayda var: Ocak-Şubat ayları sinema sektörü tarafından genelde Allah’a emanet aylar olarak görülürdü. Bir şekil çekilmiş, bir şekil çıkacak ama içeride kimsenin itimat duymadığı projelerin aylarıydı bunlar. Önce 50 Shades, sonra da Deadpool bu algıyı kırdılar. Bilhassa geveze paralı askerimizin yaptığı ise daha inanılmazdı. Zira 17+ etiketiyle çıkan ve bu yüzden seyirci kitlesi ciddi anlamda daralan film yine de ilk haftasonunda 123M$ hasılat elde etmiş, bu konuda da Şubat ayı rekorunu eline geçirmişti.

Fakat Wade Wilson’ın artık boyun eğip, terk-i diyar eylemesi gereken vakitler yaklaşıyor; zira Kral tahtını ele geçirmek üzere yürüyüşüne başladı.

Son TV spotunu yukarıda paylaştığımız Black Panther, an itibariyle insanlık için küçük ama Marvel için büyük bir rekoru kırmış vaziyette. Başrolünde Chadwick Boseman‘ın oynayacağı Ryan Coogler yönetimli film Marvel Cinematic Universe tarihinin en çok ön bilet satan filmi oldu. Civil War açılışının 170M$+ ile yapmıştı, o sebeple Black Panther’ın Deadpool’u geride bırakma ve gelmiş geçmiş en iyi açılan Şubat filmi olma ihtimali de yüksek. Bu konuda rekoru Captain America: Civil War’dan devralmış olması ise durumu daha da önemli kılıyor. Yani objektif olarak söyleyebiliriz ki Black Panther şu an Civil War’dan daha çok heyecan yaratıyor.

Civil War elbette insanların daha çok sinemaya gittikleri Mayıs ayında vizyona girdiğinden en nihayetinde daha uzun bir ömre sahip olacaktır; ancak bu noktada esas belirleyici olan şey filmin kalitesi olacak. Hype filmi ilk haftasonunda taşır, sonrası için mühim olan eş dost önergesidir; defalarca söyledik. Black Panther fragmanlarından “biraz farklı, çokça aynı” bir film olacakmış gibi gözüküyor ve kabul etmek gerek ki, kendisiyle ilgili hype’ın çoğunluğu da Afrika kültürünü merkez alan bir süper kahraman filmi oluşunun ortaya koyduğu tazelikten geliyor.

Eğer bu tazelik filmin içindeki hikayede, gidişatta, hâl ve vaziyette bulunamazsa giden eşine dostuna önermez. Önermezse de kırdığı rekor bu sayfadakiyle kalır. O yüzden bekleme ve görme durumundayız şu an, ama umutluyuz. Siz ne durumdasınız?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.