Marvel Cinematic Universe kurulurken Kevin Feige’in aklında adım adım bir yol haritası varmış, bunu şimdi çok daha iyi anlıyoruz. Söylenilen her söz, yapılan her hareketin onuncu yılın sonunda bir karşılığı vardı. Ama sanıyorum ki bütün bu planlar arasında Scarlett Johansson’ın canlandırdığı Black Widow karakterinin bu kadar sevileceği ve hayranlar tarafından filminin isteneceği ihtimali yoktu. Yine de Marvel izleyicilerinin sesine kulak verdi ve Infinity War filminin ardından bir Black Widow filmi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bugün ise filmden ilk fragman yayınlandı ve biz izleyicilerin beğenisine sunuldu. Ve bir şey söyleyeyim mi; beğendik ha!

Captain America: Civil War filminden sonra taraf değiştirerek kayıplara karışan Ajan Romanoff’u ana vatanı Rusya’ya dönerken görüyoruz. Avengers: Age of Ultron’da Wanda’nın ona gösterdiği karanlık geçmişin peşinden giderek eski defterleri kapatma peşine düşen Romanoff bunu yaparken de aile üyelerinden yardım alacakmış gibi gözüküyor. Bu noktada David Harbour’un canlandırdığı Red Guardian karakterinin beklediğimizden uzak bir görüntüsü olduğunu da söylememiz gerek sanırım. Biz daha fit bir Captain Russia gibi bir şey bekliyorduk be abicim ikinci bir Thor’a gerek var mıydı gerçekten?

Fragmanın havası başından sonuna kadar, Black Widow karakterinden bekleneceği üzere, özel ajan filmi gibi hissettiriyor. Marvel bu konuda da dersine çok çalışmış, bu belli. Fragmanda kullanılan müziğin geriliminden tutun, havada birbirlerine sıka sıka süzüldükleri aksiyon sahnelerine kadar her şey tam bir özel ajan filmi. Daha önce de övdüğümüz gibi villain seçiminin, karşısındakinin dövüş hareketlerini taklit eden Taskmaster’dan yana kullanılması Black Widow karakterinin filmi için inanılmaz uygun olmuş.

taskmaster

Öte yandan fragmanda benim için en çok merak uyandıran şeyler fragmanda olmayan şeyler. Black Widow filmi daha yapım aşamasındayken Tony Stark’ın bu film için MCU’ya geri dönebileceği haberleri dolaşıyordu. Öte yandan hepimiz biliyoruz ki Civil War’da ortadan kaybolan Romanoff, Infinity War filminde Captain America ile birlikte Wanda ve Vision’ı kurtarmak için geri dönüyor. Bu olaydan sonra anlıyoruz ki Captain America kendi küçük Avengers’ını kurarak, küçük küçük Avengerscılık oynuyormuş ve bu takımda Romanoff da varmış. Benim ise merakım acaba bu filmde hem Tony Stark’ı hem de Steve Rogers’ı ayrı ayrı görebilme imkânımız olur mu? Düşünsenize filmin end creditsinde Captain America görünüp Romanoff’u küçük takımına dahil etmeye çalışıyor falan. Üff, hâlihazırda bildiğim şeylere bu kadar heyecanlanmamalıyım biliyorum ama yine de çok güzel geliyor kulağa ne yapayım.

Önümüzdeki Mayıs ayında vizyona girecek Black Widow filminin fragmanı bana Vin Diesel’in oynadığı Triple X filmlerini anımsattı. Ve bahsettiğim filmleri çok sevdiğim için bana göre hava hoş. Peki siz nasıl buldunuz fragmanı? Black Widow filmi sizi de heyecanlandırdı mı?

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

1 Comment

  1. Oğuzhan BİÇEN Reply

    Keşke karanlık bir casus filmi olsaydı. Ben böyle bir hava yakalayamadım. Böyle bitmeyen bir işimiz vardı falan, bence biraz kolaya kaçılmış.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.