Bu sefer çok daha yakınız. Black Widow’un Scarlet Johansson’ın performansıyla Iron Man 2’de MCU’ya dahil olduğu günden bu yana, yani yaklaşık 8 yıldır, Natasha Romanoff nam-ı diğer Black Widow için bir solo film beklentisiyle Disney’e kulak kabartıyoruz. Şimdiye kadar yer aldığı 5 filmde git gide daha iyi portrelenen bu ikonik uyarlamanın, kendi filmine kavuşması için girdiğimiz bu doğal beklenti neredeyse her yıl küçük cevaplar almadı değil. Ancak üzerinden zaman geçip soğudukça, bu cevapların biraz da beklentilerimizi geçiştirmek, ateşimizi almak için verildiğini gördük. Koca Marvel Studios içinde kimse, o devasa seriyi derinleştirmektense gökyüzüne yükseltme çabası içindeyken, Black Widow’u merkezine alan bir projeye vakit, vakit bulduysa da onay bulamıyordu.

Bu yüzden Black Widow filmi ihtimali hemen hemen her yıl UFO sanılan uçak sinyali misali biz masum köylülere görünüp kayboluyordu. Fakat… Fakat şimdi öğrendik ki Marvel Studios, Black Widow filmini kaleme alması için bir senaristle, Jac Schaeffer ile anlaşmış. Yani bir fikrin filme dönüşmesi için atılması gereken ilk büyük somut adım atılmış. Evet, bu sefer esaslı bir Black Widow filmine çok daha yakınız.

black-widow-blonde
Bu habere bu derece iştahlı yaklaşmamın iki büyük sebebi var. Öncelikle filmin senaryosunu yazması için anlaşılan Schaeffer adını Blacklist ile duyurmuş bir senarist. Blacklist ise adını kompleks, derin ve heyecanlı casusluk hikayeleriyle duyurmuş bir dizi. Dizi, uluslararası genişlikte yaşanan trajik yaşanmışlıklardan beslenirken bu yaşanmışlıkların ağırlığını oldukça karizmatik karakterler ve sekanslarla atıyor. Kısacası Schaeffer, bir Black Widow filminde olması gereken çoğu şeyde idmanlı bir senarist .

İkinci büyük sebebe gelirsek, Jac Shaeffer bir kadın. Eğer film öylesine bir kahramanı konu alıyor olsa bu üzerinde çok durulması gereken bir özellik olmazdı. Fakat, Age of Ultron’da da değinildiği gibi, Natasha ailesinden küçük yaşta koparılan, sadece kadınların olduğu bir üste kadınlık özelliklerinin köreltildiği ya da bu özelliklerin silah haline getirildiği şekilde yetiştirilmiş bir casus. Bu özelliklerin yüksek derecede empatiye ihtiyacı var ve empati kuracak yeteneğe sahip olduğu takdirde kadın bir senarist erkek bir senariste göre çok daha avantajlı bir tercih olacaktır.

Son olarak belirtmek gerek ki bu gelişme Black Widow filmine bir kesinlik kazandırmıyor. Marvel senaryonun tamamlanmasını bekleyecek ve beğenildiği takdirde takviminde film için uygun bir zaman bulmaya çalışacak. Eğer her şey yolunda giderse MCU’nun sevenleri nihayet seride karşılaştıkları ilk kadın karaktere odaklanan bir film izleyebilecekler.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.