Bong Joon-ho’yu bilir misiniz? Hani bundan yaklaşık iki sene önce bu vakitlerde Parasite adındaki filmiyle her gittiği festivalde ortalığı silip süpüren filmin başındaki isim. Aynı zamanda sinemanın kültleşmiş yapımlarından Memories of Murder’da ya da yakın geçmişin başarılı bilimkurgularından Snowpiercer’da da imzası bulunan Koreli yönetmen. Bu kadar hatırlatmaya bile gerek yok ama yine de hatırlamayanlar da “Haa!” demiştir eminim. Başlıktaki diğer bahsi geçen kişi ise Robert Pattinson, en yeni Batman’imiz kendisi; zamanında Twilight serisindeki Edward Cullen ile oldukça popüler olan, daha dikkatli olanların ise Harry Potter and the Goblet of Fire filmindeki Cedrid Diggory rolüyle bildikleri oyuncumuz.

Bu iki başarılı isim yepyeni bir projede birlikte çalışacaklar. Warner Bros’un yapımcısı olacağı ve türü bilimkurgu olacak olan hikâye, bu senenin ilk çeyreğinde çıkması planlanan Mickey7 isimli bir romana dayanacak. Mickey7 bir Harcanabilir; Buz dünyası Nilfheim’a kolonileşmek yapılan seferde görevli tek kullanımlık bir çalışan. Ne zaman çok tehlikeli –hatta intihar sayılabilecek- bir görev olsa ekip, direkt Mickey’e gidiyor. Bir versiyonu öldükten sonra yeni bir versiyonu en güncel hafızası ile yeniden güncelleniyor. Altı kez öldükten sonra Mickey sözleşmesinin detaylarını anlıyor… Tabii işe girerken neden koloni görevindeki tek boş pozisyonun bu olduğunu da.

Bana mı öyle geliyor yoksa konuda biraz mizah da var mı? Çok ciddi ve karanlık bir havası varmış gibi gelmedi bana. Roman çıkınca daha iyi anlaşılır da şimdilik o tür bir izlenim edindim. Gerçi Deadline’da yayınlanan haberde yönetmenin uyarlama diye illa kitaba birebir bağlı kalmayabileceğine de değinilmiş. Yani belki de buradaki temel fikri alıp kendi üzerine başka bir şey inşa edecek adam. Parasite’i izlemedim fakat Snowpiercer oldukça sert ve acımasız bir filmdi, mizahi tarafa kayma işini çok bilemiyorum o yüzden de.

Projeye dair sizin fikriniz nedir? Bu yönetmen ve oyuncunun bir araya gelmesi iyi olmuş mu? Başrolde başka birini görmek mi isterdiniz? Bu haberde bahsi geçen dokuz filmin hepsini izlediniz mi? Evet, Twilight serisi beş film çünkü. Yorumlarınızı bizlere, önce ölüp sonra en güncel hafızanızla rejenere olduktan sonra iletin.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.