Bryan Cranston, özel bir aktör. Bunu artık Breaking Bad sonrası bir dünyada söylemenin alemi yok aslında ama, öyle işte. Yıllarca komedi dizilerinde tanındıktan sonra, bir anda kulvar değiştirip, kainatın en sağlam dramatik performanslarından birini vermek; bunu yaparken eşit derecede korkutucu, hayranlık uyandırıcı, etkileyici ve insani olmak herkesin harcı değil. Bu zaten üzerine fırlatılan ödüllerle de defalarca tescillendi.

CAMBRIDGE, MA - AUGUST 27: Actor Bryan Cranston at the American Repertory Theatre in Cambridge. Cranston is currently in rehearsal for his upcoming stage appearance in Robert Schenkkan's new play, "All the Way." (Photo by Colm O'Molloy for The Boston Globe via Getty Images)

Ama Cranston, “ben alacağımı aldım” diyerek sahneyi sol çıkıştan terk etmeye niyetlenmedi. Breaking Bad’den sonra pek çok irili ufaklı filmde rol aldığı gibi, hızını alamayıp tiyatroyu da fethetmeye koyuldu. All the Way adlı oyunda, Amerikan başkanı Lyndon B. Johnson’ı oynayan Cranston, bu rolüyle Amerikan tiyatrosunun en büyük ödülü olan Tony heykelciğine kavuştu ve yine eleştirmenlerin sevgilisi oldu.

Yalnız Cranston övmeye mola vermeyi düşünüyorsanız, size biraz daha beklemenizi öneririz. Zira All the Way, şu sıralar HBO tarafından bir TV filmine uyarlanıyor. Üstelik de gerçekten inanılmaz bir kadroyla. Bir kere filmin yazarı, The Pacific’i de yazan, aynı zamanda The Kentucky Cycle ile Pulitzer ödülü alan Robert Schenkkan olacak. Yönetmenliğini Jay Roach’ın üstlendiği filmin kadrosu ise akıl durdurucu resmen. Anthony Mackie, Melissa Leo, Bradley Whitford, Frank Langella…

Bryan Cranston All the Way

Ama her şeyden dumur edici olanı, Cranston’ın yeni yayınlanan set fotoğrafı. Ciddi bir makyajla Johnson’ı oynayan Cranston’ı bu resimden tanımak gerçekten mümkün değil. Ve denilene göre, sette bizzat görseydik de mümkün olmayacakmış. Filmin yönetmeni Roach, People dergisine verdiği röportajda “Tamamen LBJ’e dönüştüı” diyor. Biz de Cranston’ı tanıdığımızdan, kendisine inanıyoruz. All the Way’in henüz bir çıkış tarihi yok. Ama hem siyahilerin hak mücadelesini, hem Vietnam’ı, hem de Soğuk Savaş sırasında değişen Amerikan siyasetini Johnson’ın başkanlık dönemi üzerinden anlatacak olan TV filmi illa ki ne zaman çıkarsa çıksın izlenecek. Ve eminiz, Cranston bir grup ödül heykelciğinin altında boğulacak bir defa daha!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.