Son zamanlarda Marvel bizi çok yüzüstü bıraktı gibi hissediyorum. Disney, 20th Century Fox’u satın aldığı günden itibaren hepimizin yolunu gözlediği mutantlar, bir türlü evrene dahil edilmedi. Ha geldiler, ha gelecekler, bak Wanda’da Pietro’yu gördük, bak Doctor Strange in the Multiverse of Madness fragmanında Sör Patrick Stewart’ın sesini duyduk derken iyiden iyiye kafayı yedik. Marvel’ın bizi her yüzüstü bırakışının ardından “Bu sefer bitti, artık daha fazla heyecanlanmayacağım” desek de gelen en küçük haber sonrasında yine ettiğimiz tüm yeminleri unutarak heyecanlanıyoruz. Bakın Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminden çıktıktan sonra yaşadığım hayal kırıklığının bir daha hiçbir şey beni heyecanlandıramaz diyordum fakat dün gece Sör Ian McKellen ve Elizabeth Olsen öyle açıklamalar yaptı ki yine kendimi tutamadım.

Birkaç gün önce Elizabeth Olsen, Entertainment Tonight’a yaptığı açıklamalarda bundan sonra Marvel’ın Wanda’nın hikâyesini ne yönde ilerleteceğini bilmediğini fakat bu konuda bazı fikirlerinin olduğunu ve bu fikirleri Kevin Feige ile görüşeceğini söyledi. Biz tam bu bilgiyi sindirmeye çalışırken sanki anlaşmışlar gibi Sör Ian McKellen da resmi Twitter hesabından “Bir kızım olsa Elizabeth gibi olmasını isterdim. Onun babası olmak büyük bir onur olurdu” şeklinde bir açıklama yaptı. Üst üste gelen bu açıklamalar dolayısıyla da biz yine bir “Acaba?” dedik. Ama yine baştan söylüyorum, ümitlenmemekte fayda var.

Her ne kadar Sör Ian McKellen’ı, Wanda’nın babası Magneto rolünde görmeyi çok istesem de sanırım Sör Patrick Stewart’ı, Doctor strange filminde izledikten sonra sanırım fikrim değişti. Çok yaşlanmışlar be. Yani gerçekten hem Patrick hem de McKellen dedelerimiz artık bir Marvel filminde boy göstermek için fazla yaşlı kalıyorlar. Belki kısa ve duygusal bir baba-kız sahnesini canlandırmak için Ian McKellen ile Elizabeth Olsen’i yan yana görmeyi çok isterim fakat artık üstadın, bütün bir Marvel filminde performans sergilemesini kaldırabileceğini sanmıyorum.

Öte yandan bu belirsizliğin de meyvesini vermesini her şeyden çok istiyorum. Yani aldınız artık şu mutantların telif haklarını sayın Marvel, bizi daha fazla çatlatmadan kafanızdaki planları açıklasanız ne olur yani? Ne zaman MCU’da bir Deadpool, Wolverine, Cyclops göreceğiz? Ne zaman hayallerimize kavuşacağız ey Kevin Feige? Böyle dedikodu peşinde koşmaktan bitap düştük!

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.