10 sene. 10 senedir World of Warcraft oynuyorum. Daha bir iki ay önce WoW 10. yılını kutlayınca bir gün bu siteyi komple WoW’a ayırdım, 24 saat 7 farklı yazıda WoW konuştum. İnternette izlemediğim WoW videosu yok, “WoW ile ilgili bilmediğimiz 12 gizem” gibi yazıların hiçbiri bana bilmediğim bir şeyler öneremiyor. Şu an “Ben WoW’un kitabını yazdım” diyebilmem için önümdeki tek engel WoW ile ilgili olan yazılarımı kitaplaştırıp basacak bir yayınevi bulmak. Zira eminim yedi senelik yazarlık hayatımda WoW ile ilgili kitap dolduracak kadar şey çiziktirmişimdir bir yerlere.

Bunları ne diye söylüyorum? Çok basit, ben bugüne kadar WoW’a Blizzard’ın koyabileceği hiçbir şey beni şaşırtamaz zannediyordum. Ne BlizzCon’lar, ne radikal açıklamalar geldi geçti hiçbirine kılımı kıpırdatmadım. Garrison’lar? Blizzard’ın Stormwind’deki o kapısı kapalı Instance girişinin arkasında uzun süre housing denemeleri yaptığını biliyordum zaten. Pandaria? Olayın Alliance vs. Horde’a döndüğü yerde nötr bir savaş alanı geleceği belliydi. Cataclysm? 1-60 arası içerik çok geride kalmıştı, bir reboot lazımdı. Peki ya selfie çeken kameralar? Ne diyorsunuz arkadaşım olur mu öyle şey?

World of Warcraft selfie

Oldu. Şu sıralar PTR’da (Public Test Realm, WoW yamalarının genel olarak yayınlanmadan önce deneme sürüşüne çıkartıldıkları sunucular) oynanabilir vaziyette olan 6.1 yamasına çok sürpriz bir eklenti geldi. Selfie kamerası. WoW Insider’ın haberine göre kameraya rastgele karşımıza çıkacak bir Level 100 Garrison Mission’ı sonrası erişebileceğiz. Bu Mission hiçbir trait istemeyecek ve dört saat sürecek; yani görevi gördüğünüz andan dört saat sonrası için selfie planları yapmaya başlayabilirsiniz. Bu kamerayla çektiğiniz fotoğraflarda karakterleriniz –Blizzard’ın sırf bu naneyi yiyebilmek için güncellediğine can-ı gönülden inanmaya başladığım yeni karakter modelleri sayesinde– emote edecek, gülümseyecek, poz verecekler. Sonrasında çıkan ek bir görevle kamerayı geliştirebilecek ve fotoğraflarınıza filtre koyabileceksiniz. Çektiğiniz selfie’ler otomatikman Screenshots klasörüne kaydedilecekler. Yeni gelecek olan Twitter bağlantısı sayesinde de bu fotoğrafları direkt olarak orada paylaşabileceksiniz.

Öhöm… Ne? Yani bakın, DC selfie varyant kapaklarını tanıtınca (kendilerini şuradan görebilirsiniz) sesimi çıkartmadım. Sokakta selfie çubuğu satın alan insanları görünce de “höt” demedim. Hâlâ da selfie ile ciddi bir problemim yok, ama gerçekten Blizzard’dan bu hamleyi beklemiyordum. Cidden umuyorum bunun etkilerini etraflıca düşünmüşlerdir. Gerçekten temennimdir ki bu makinenin kullanımını raid ve dungeon’larda kapatırlar. Yoksa buraya yazıyorum, “Son boss’a giderken #justwarlordthings” diye selfie çeken dimağlar yüzünden nice grup wipe yiyecek, perişan olacak. Valla ne yalan söyleyeyim, helal olsun sana Blizzard. 10 sene sonra ilişkimizde hâlâ şaşırtabiliyorsun beni. Vay arkadaş…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.