Toplanın ey Demigodlar! Percy Jackson serisinden güzel haberler var! Evet, biliyorum, o film serisinden sonra hiçbir şey bizim ortadan ikiye çıt diye kırılan kalbimizi tamir edemeyecek gibi hissediyoruz. Ama bir dinleyin, bir dinleyin!

Disney+ bizi heyecanlandırmaya devam ediyor. Aylardır fısıltılarla kulaktan kulağa dolanan o söylenti onaylandı: Rick Riordan’ın Percy Jackson serisi dizi oluyor! Haberi Riordan amcamız, eşi ile beraber kamera karşısına oturarak vermiş, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Sonra da hepimizin endişelendiğini fark etmiş olmalılar ki bu haberi daha da detaylandırarak şöyle sunmuşlar:

Hey, Percy Jackson hayranları! Son on yıldır Percy Jackson’ın dünyasının hak ettiği bir adaptasyona kavuşması için çok büyük çaba sarf ettiniz. Hatta bazılarınız Disney+’ta bir dizi olsa çok güzel olacağını bile söyledi. Katılıyoruz! Bu esnada söyleyebileceğimiz çok bir şey yok. Ama en iyi şekilde uyarlanacak, orijinal Percy Jackson kitaplarının hikâyesini takip edecek ve birinci sezonu ilk kitap olan Şimşek Hırsızı’nı konu alacak bir Percy Jackson live-action dizisi için ne kadar heyecanlı olduğumuzu belirtmek isteriz. Becky ve ben dizinin her anında işin içinde olacağız, merak etmeyin. Gelecekte çok daha fazla haber alabileceksiniz fakat şimdilik yapmamız gereken çok şey var! Kemerlerinizi bağlayın, Demigodlar. Fantastik ve heyecan verici bir yolculuk olacak!

Yani sanırım her sezon bir kitabı konu alacak. Hâliyle bazı eksiltmeler veya kitabın dışına çıkmalar görebiliriz diye düşünüyorum. Umarım beklemediğimiz yerden gelmez, ne diyebilirim ki?

Şimşek Hırsızı ve Canavarlar Denizi filmlerinin Percy’si olan ilk göz ağrımız Logan Lerman da diziye olan desteğini esirgememiş. Kitaplara yakışan bir adaptasyon görmek istediğini söylemiş. Yalnız değilsin Logan’cığım, yalnız değilsin.

Umutlu ve mutluyuz fakat takdir edersiniz ki biraz da korkuyoruz. Çünkü hatırlarsanız daha önceden bu serinin film uyarlamasını yapmaya çalıştıklarında Rick Riordan dâhil herkes hayal kırıklığına uğramıştı. Hatta öyle ki Rick Riordan, bu filmleri kendi çocuklarına izletmiyormuş, biliyor muydunuz? Birlikte büyüdüğümüz serinin bu hâlini görünce haliyle bizim de tüm hevesimiz kırılmıştı.

Ama ben bir düşünüyorum da, yani şöyle de bir gerçek var: Önceki denemede böyle bir sonuç almamızın sebebi, stüdyonun Riordan’ın senaryo üzerindeki müdahalesini göz ardı etmesiydi. Bu defa yazarımız Disney+ dizisi için her aşamaya dâhil olacağını söylemiş. Yani, yapabileceğimiz tek şey, gözlerimizi kapatıp Riordan’a güvenmek gibi gözüküyor. Ne diyebilirim ki, umarım sahiden de aslına sadık bir uyarlama görürüz artık!

Author

Batı Edebiyatları okur, kedi sever. Bir de buralarda yazıp çizer. @mightbeyagmur

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.