Hatırlayacaksınız, Age of Ultron fragmanının yayınlandığı gün biraz kontrpiyede kalmıştık. O sabah kalkıp, sizlere fragmanın bir sonraki (bugün yayınlanan) Agents of SHIELD bölümünde gösterileceğini söylerken bir anda fragman sızmış, Marvel da “Lanet olsun Hydra” deyip kendi kanalına yüklemişti. Alelacele sizlere fragmanı yetiştirmiş, karşılığında Marvel’ın Agents of SHIELD bölümüne yeni bir şey sokacağını söylemeyi unutmuştuk: Daha önce görülmemiş, özel bir sahne.

İşte o sahne, dün gece yayınlanan SHIELD bölümüyle huzurlarımıza sunuldu sevgili geekyaparlar. Şimdiden söyleyelim, eğer filmi izlediğinizde her sahnenin özel olmasını istiyorsanız, bu saatten sonra gelecek olan -bu video dahil tüm- sneak peek’lere, featurette’lere prim vermeyin. Medya karartması diye bir şey var bildiğiniz gibi, bir film ya da oyun için yayınlanan özel görüntülere pas vermeyip, her şeyi son haliyle deneyimlemek. Bu yolu tercih ederseniz, anlayışla karşılarız.

Ama etmek istemezseniz diye, aşağıya koyduk videoyu. Video fragmanda ipucunu gördüğümüz parti + Ultron’la tanışma sahnesini içeriyor, ardından da araya birkaç yeni sahne konulmuş fragmanla devam ediyor. Koyulan sahne baya keyifli, Avengers ekibinin Mjolnir’i kaldırma çabasını konu alıyor. Tek tek tüm Avenger’lar bir deniyor, sonra da Ultron partiyi kelimenin tam anlamıyla davetsiz bir misafir olarak basıyor.

Sahnenin bağlamı olmadığından “ne alaka lan Ultron” demek işten bile değil, ama en azından şu kesin: Comic-Con’larda, röportajlarda gördüğümüz o arkadaşlık ortamını ilk sahnede filme de yansırken görebiliyoruz. Ben bunu şahsen Joss Whedon’un bir başarısı olarak görüyorum. Bu kadar büyük yıldızları alıp, ortaya bir “yoldaşlık” havası çıkartmak, lidere düşen bir görevdir ve zordur da. Ama Whedon iki filmdir bunu baya ciddi anlamda başarmış gözüküyor ki, şüphesiz Kevin Feige’in de payı büyüktür bu konuda… Bilmem siz ne düşünüyorsunuz?

Video şu şekilde efendim. Buyurun!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

9 Comments

 1. Bersan Şahin Reply

  Kaptan çekici oynatınca Thor’un yüzündeki ifade 😀

  • Tutku Tuzlu Reply

   Çizgi romanlarda Thor’un çekicini kaldıran az sayıdaki kişiden biri Captain America. Burada neden kaldıramadığı soru işareti tabi…

    • Tutku Tuzlu Reply

     Tabii ki, yanlarındaki de hangi çizgi romanda kaldırdıkları… (alıntıdır 🙂

     Captain America (hem de iki kez kaldımış 🙂 – The Mighty Thor #390 ve Fear Itself #7
     Awesome Andy – She-Hulk Vol. 2 #14
     Beta Bill Ray – The Mighty Thor #337
     Bor (Odin’in babası) – Thor #600
     Red Hulk – Hulk Vol. 2 #5
     Hulk – Avengers Assemble #4
     Magneto – The Ultimates 3 #5

     Bide Marvel dünyasından olmayanlar var..

     Conan – What If? Vol. 1 #39
     Superman – JLA/Avengers #4
     Wonder Woman – Marvel vs. DC #2

  • 00:51 deki KIRMIZILI KADIN Maria Hill ancak mavili kadın bir başkası. 3 kadın var orada ve 3.sünü ben de merak ediyorum.

 2. 00:51 deki KIRMIZILI KADIN Maria Hill ancak mavili kadın bir başkası. 3 kadın var orada ve 3.sünü ben de merak ediyorum.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.